Zatímco na hazard by si Češi nepůjčili, alkohol na dluh nám tolik nevadí

20.8.2012 | PR článek | Hypotéky, úvěry na bydlení | Komentářů 0 |

Téměř tři čtvrtiny Čechů (70 %) by si nikdy nepůjčily peníze na hazardní hry. K alkoholu jsme ale smířlivější. Na alkohol by si nikdy nevzalo půjčku jen 7 % lidí. Vyplývá to z dlouhodobého telefonického průzkumu úvěrové společnosti PROFI CREDIT. Ta chtěla srovnat chování Čechů a Slováků. V obou zemích se více než šesti set žadatelů o půjčky ptala, na co by si úvěr rozhodně nikdy nevzaly.

Zatímco na hazard by si Češi nepůjčili, alkohol na dluh nám tolik nevadí  - foto, Hyperbydleni.cz

Zatímco u nás by se kvůli pár sklenkám či lahvím opojného moku nikdy nezadlužil jen každý čtrnáctý člověk, naši východní sousedé jsou na sebe v tomto ohledu mnohem přísnější. Na alkohol by si nikdy nepůjčilo 34 % Slováků – tedy každý třetí. „Fakt, že Češi mají kladný vztah k alkoholu, je známý, ale výsledky průzkumu mě docela překvapily. Jsem ale přesvědčen, že drtivá většina našich klientů si na alkohol peníze nikdy nepůjčila a obrací se na nás kvůli mnohem potřebnějším věcem,“ říká marketingový ředitel PROFI CREDITu pro Střední Evropu Ondřej Šmakal.

Naopak, benevolentnější jsou Slováci oproti Čechům, co se týče hazardu. Jen třetinu z nich (35 %) by prý nikdy nenapadlo vzít si půjčku a jít do herny či kasina. V Česku přitom půjčky na hazardní hry odmítlo dvakrát tolik lidí, plných 70%. Téměř pětina Slováků (19 %) by se nikdy nezadlužila kvůli zábavě. To Češi si dopřejí víc. Zábavu na dluh striktně odmítl jen každý desátý Čech. „Výsledky průzkumu opět ukázaly, že nás čeká ještě dlouhá cesta, co se týče ekonomické gramotnosti Čechů a Slováků. Profi Credit připravuje v obou zemích několik projektů, které by ji měli podpořit,“ vysvětluje Ondřej Šmakal.

Čtvrtou příčku v žebříčku zapovězených půjček mají úvěry na splácení dalších půjček. V Česku by klín klínem nikdy nevytloukalo 10 %, na Slovensku 7 % lidí. A první pětku uzavírají půjčky na dovolené. 3 % Čechů a 5 % Slováků by si nikdy nepůjčily na dovolenou. „Je vidět, že většina lidí je rozumných, a když na dovolenou peníze nemají, tak se jí vzdají nebo zvolí levnější tuzemskou variantu,“ říká Ondřej Šmakal a doplňuje: „Z našich průzkumů vyplývá, že až 90 % lidí dovolenou raději oželí, než by se kvůli ní zadlužilo.“

Zatímco na hazard by si Češi nepůjčili, alkohol na dluh nám tolik nevadí , fotka

 

Ondřej Šmakal
Marketingový ředitel pro Střední Evropu, PROFI CREDIT

Zatímco na hazard by si Češi nepůjčili, alkohol na dluh nám tolik nevadí , fotka


PROFI CREDIT Czech, a.s. je českým poskytovatelem nebankovních úvěrů a na trhu působí již 12 let. Úvěrové produkty PROFI CREDIT klienti dlouhodobě vyhledávají pro jejich dostupnost, solidnost a transparentní podmínky. Společnost PROFI CREDIT je součástí nadnárodní finanční skupiny Profireal Group, která působí na finančních trzích střední a východní Evropy - v České republice, Slovensku, Polsku a Bulharsku.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Zatímco na hazard by si Češi nepůjčili, alkohol na dluh nám tolik nevadí zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo