Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Životní pojištění – ano či ne?, Hyperbydleni.cz

Životní pojištění – ano či ne?

4.10.2010 | Milan Vladyka | Pojištění | Komentářů 0 |

Doba v níž žijeme přináší daleko, daleko více rizik než si vůbec připouštíme. Je to dáno především změnou životního stylu a celkovým vývojem společnosti. Nikdy jsme nebyli obklopeni tolika věcmi a zařízeními se kterými se dnes a denně setkáváme, které nám nejen slouží, ale mohou nám při chvilce nepozornosti způsobit úraz, nebo v krajním případě nás i připravit o život. A to i přes zvyšující se ochranu, přes neustále stoupající nároky bezpečnostních předpisů a opatření. A přesto často váháme, zda uzavřít životní pojištění. Bude pro nás vůbec výhodné ho mít, nebo je to jen další zásah do rodinného rozpočtu?

Životní pojištění – ano či ne? - foto, Hyperbydleni.cz

 

Žijeme v „uspěchané“ době a ve více či méně stresujícím prostředí, takže jsme neustále rozptylováni spoustou okolních vlivů, ať doma, v práci, máme větší možnosti a dostupnost různých činností a aktivit, a nemusí to být vždy čistě adrenalinové záležitosti, které nás ve svém důsledku doslova mohou stát život.

 

Životní pojištění – ano či ne?, fotka

 

I když peníze nikomu život nevrátí, jsou v takových situacích více než potřebné. Pojistný trh nabízí velice pestrou škálu produktů životního pojištění. Počínaje „pouhým“ životním pojištěním, poskytujícím plnění pozůstalým, či modernější formy pojistek, které získávají z pochopitelných důvodů čím dál více na oblibě, kterými jsou tzv. pojistky kapitálové – z nichž má pojištěný osobně užitek i za svého života. A nejedná se jen o klasické „spořící“ životní pojistky. Velké pojišťovny nabízejí produkty, životní pojistky, při nichž lze získat kapitalizaci – výnos například investováním – takže ve finále pojištěný získá vlastně zpět veškeré prostředky, které do pojištění vložil, případně ještě nějaký výnos navíc.

 

Životní pojištění – ano či ne?, fotka

 

Mimo to, lze při životních pojistkách sjednat i různá tzv. doplňková pojištění, resp. připojištění, kde nejběžnější a nejhojněji uzavírané je úrazové připojištění. Ale mohou to být i různá další specifická pojištění, například pro případ invalidity, nebo vážného onemocnění, jakými jsou „civilizační choroby“ (různé onkologické či kardiovaskulární apod.), pro případ pobytu v nemocnici, nebo i pro případ pracovní neschopnosti. Poslední dva zmíněné případy jsou velkým plus, zejména pro osoby samostatně výdělečně činné, či pro ty kteří splácejí hypotéku nebo leasing, prostě pro lidi, kteří potřebují mít „stálý příjem“ i v době nemoci.

 

Životní pojištění – ano či ne?, fotka

 

Takže odpověď na otázku z titulku zní – ano. I když to „něco stojí“, zcela určitě se to vyplatí! Bez nadsázky se dá říci, že životní pojištění patří k modernímu životnímu stylu, což dokazují i výzkumy a statistické výsledky z Anglie, Francie, Německa, Švédska a dalších vyspělých států, kde životní pojištění většinou zaujímá druhé až páté místo v žebříčku rodinných výdajů.

Text: Milan Vladyka, pojišťovací specialista
Foto: megan-mcginnis.com

Související články na Living.cz:

Startovací bydlení: kde se na poprvé usadit a jak byt levně vybavit?

Když se vám po majetku prožene vodní živelDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Životní pojištění – ano či ne? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo