Zajímavá rozšíření k pojištění majetku

6.5.2013 | PR článek | Pojištění | Komentářů 0 |

Ty tam jsou doby, kdy pojištění domácnosti obsahovalo jen klasické pojištění majetku a odpovědnosti. Dnes nás pojišťovny chtějí nalákat na spoustu speciálních služeb a rozšíření, které umně zakomponovávají do základní pojistné sazby. Pojďte se podívat na ty nejzajímavější.

Zajímavá rozšíření k pojištění majetku - foto, Hyperbydleni.cz

Pojištění skel a zrcadel v bytě

Rozhodně nepopulárnější doplňkovou službou je pojištění rozbití skel a zrcadel v bytě. Pokud s vámi domácnost sdílí neposedné ratolesti nebo s oblibou se ohánějící psík, tato služba vás bude zajímat. S tímto produktem vzdáleně souvisí i pojištění proti vandalství, které ocení především vlastníci volně stojících nemovitostí nebo obyvatelé přízemních bytů.

Pojištění proti přepětí a elektrickému zkratu

Nabídka tohoto produktu se pravděpodobně odvíjí od statistických údajů pojišťoven, které uvádí následky přepětí a elektrického zkratu jako jednu z nejčastějších škodných událostí u pojištění majetku. Zatímco v případě požárů jste samozřejmě chránění základním pojištěním, s tímto ušetříte za tzv. vypálené spotřebiče a vedení, když nelze dokázat např. přímý zásah bleskem.

Pojištění jízdního kola

Ukradená kola nejsou problémem pouze pražských sklepů, kde se žádné nové kole dlouho neohřeje. Proto pak nejen náruživí cyklisté schovávají svá kole v bytě nebo na balkóně. S pojištěním jízdního kola nabízeného k pojištění domácnosti, máte i tuto část svého majetku chráněnou. U drahých profesionálních kol je ovšem situace složitější kvůli pojistnému limitu a je vhodné se detailně informovat u odborníka vaší pojišťovny.

Pojištění zabouchnutí dveří nebo ztráty klíčů

Kdo si někdy zabouchl dveře, prodělal klasický psychologický přerod. Nejprve padne mnoho sprostých slov na ony dveře, pak na vlastní zapomětlivou hlavu a hned posléze naskočí vidina tučné výplaty pro zámečníky. Kdo má bezpečností dveře, lomí rukama o to více, neboť ho odemčení vyjde na dvojnásobek. Lepší, než započít šplhání po hromosvodu nebo přelézání balkónu od sousedů, je pojištění zabouchnutí dveří. Zavoláte asistenční službu pojišťovny, která k vám na své náklady pošle zámečníka, a vy si mezitím můžete třeba odskočit na pivo.

Nenalhávejme si, že zrovna tyto služby jsou páteří pojištění vaší nemovitosti, ale i ta nejbizarnější připojištění se mohou leckdy hodit. A víte, jak to chodí - proti čemu jsem pojištěn, to se mi pravděpodobně nepřihodí. To je vždy ten nejlepší scénář.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Zajímavá rozšíření k pojištění majetku zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo