Zajímavá rozšíření k pojištění majetku

6.5.2013 | PR článek | Pojištění | Komentářů 0 |

Ty tam jsou doby, kdy pojištění domácnosti obsahovalo jen klasické pojištění majetku a odpovědnosti. Dnes nás pojišťovny chtějí nalákat na spoustu speciálních služeb a rozšíření, které umně zakomponovávají do základní pojistné sazby. Pojďte se podívat na ty nejzajímavější.

Zajímavá rozšíření k pojištění majetku - foto, Hyperbydleni.cz

Pojištění skel a zrcadel v bytě

Rozhodně nepopulárnější doplňkovou službou je pojištění rozbití skel a zrcadel v bytě. Pokud s vámi domácnost sdílí neposedné ratolesti nebo s oblibou se ohánějící psík, tato služba vás bude zajímat. S tímto produktem vzdáleně souvisí i pojištění proti vandalství, které ocení především vlastníci volně stojících nemovitostí nebo obyvatelé přízemních bytů.

Pojištění proti přepětí a elektrickému zkratu

Nabídka tohoto produktu se pravděpodobně odvíjí od statistických údajů pojišťoven, které uvádí následky přepětí a elektrického zkratu jako jednu z nejčastějších škodných událostí u pojištění majetku. Zatímco v případě požárů jste samozřejmě chránění základním pojištěním, s tímto ušetříte za tzv. vypálené spotřebiče a vedení, když nelze dokázat např. přímý zásah bleskem.

Pojištění jízdního kola

Ukradená kola nejsou problémem pouze pražských sklepů, kde se žádné nové kole dlouho neohřeje. Proto pak nejen náruživí cyklisté schovávají svá kole v bytě nebo na balkóně. S pojištěním jízdního kola nabízeného k pojištění domácnosti, máte i tuto část svého majetku chráněnou. U drahých profesionálních kol je ovšem situace složitější kvůli pojistnému limitu a je vhodné se detailně informovat u odborníka vaší pojišťovny.

Pojištění zabouchnutí dveří nebo ztráty klíčů

Kdo si někdy zabouchl dveře, prodělal klasický psychologický přerod. Nejprve padne mnoho sprostých slov na ony dveře, pak na vlastní zapomětlivou hlavu a hned posléze naskočí vidina tučné výplaty pro zámečníky. Kdo má bezpečností dveře, lomí rukama o to více, neboť ho odemčení vyjde na dvojnásobek. Lepší, než započít šplhání po hromosvodu nebo přelézání balkónu od sousedů, je pojištění zabouchnutí dveří. Zavoláte asistenční službu pojišťovny, která k vám na své náklady pošle zámečníka, a vy si mezitím můžete třeba odskočit na pivo.

Nenalhávejme si, že zrovna tyto služby jsou páteří pojištění vaší nemovitosti, ale i ta nejbizarnější připojištění se mohou leckdy hodit. A víte, jak to chodí - proti čemu jsem pojištěn, to se mi pravděpodobně nepřihodí. To je vždy ten nejlepší scénář.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Zajímavá rozšíření k pojištění majetku zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo