Ceny nemovitostí i nadále klesají

25.7.2011 | Prolux Consulting Int., s.r.o. | Realitní trh

Podle průzkumu realitní kanceláře PROLUX Consulting Int. s.r.o. ceny nemovitostí v celé České republice stále klesají. Očekává se, že tento trend bude s velkou pravděpodobností pokračovat i v dalších měsících.

Ceny nemovitostí i nadále klesají - foto, Hyperbydleni.cz

 

Skutečnost, kterou si uvědomila většina vlastníků nemovitostí a pozemků, zvýšila objemy prodaných nemovitostí. Pokles cen nemovitostí v roce 2011 lze očekávat trvalý a pokračující. Poptávající po koupi nemovitostí či pozemků mají možnost vybírat si z pestré nabídky realitních portálů i kanceláří. Stav současného realitního trhu v ČR již v loňském roce naznačil, že pomyslné karty mají v ruce zájemci o koupi. Oni mají peníze, oni mají čas, se kterým hospodaří, oni diktují jako zástupci trhu reálné tržní ceny v místě a čase, neboť jako jediní jsou ochotni předložit svojí finanční nabídku, případně kupní cenu řádně a včas uhradit.

Naším společným cílem s klienty – vlastníky nemovitostí a pozemků jsou okamžité prodeje jejich nemovitých majetků za co nejvyšší ceny. Rostoucí časová řada znamená pro každého aktivního nabízejícího řadu nákladů. Z pohledu vlastníka často nájemné, pojištění, daně z nemovitosti a další náklady, spojené s titulem vlastnictví. Ze strany poskytovatele se jedná zpravidla o zvýšené náklady na propagaci a reklamu zakázky, jednotlivých oddělení firmy a zaměstnanců PROLUX. Samotný prodej za reálnou tržní cenu, na kterou PROLUX své zakázky upravuje, je mnohdy v očích klienta bolestivou záležitostí (vzhledem k původní investici). Nutno si však vzhledem k výše uvedenému uvědomit, že realitní portály a celý trh je doslova zaplaven nemovitostmi v nereálných prodejních cenách, na které zájemci pouze pohlížejí a vyčkávají na úpravu nabídkových cen. Se snížením ceny se ve většině případů pak snižuje i samotná smluvní odměna za podporu prodeje nemovitosti. Prodávající sice při prodeji “tratí” oproti původní investici, nicméně vzápětí v reálných tržních cenách nové nemovitosti pořizuje.

Důležitým momentem je setkání zájemce o koupi nemovitosti s naším klientem-vlastníkem nemovitosti, fyzická prohlídka samotné nemovitosti. Tato schůzka by měla vždy vyústit ve vzájemnou dohodou o finální prodejní ceně. Podpora prodeje PROLUX proto v těchto dnech zajišťuje maximální počty fyzických schůzek. Neopomeňme fakt, že zájemce o koupi disponuje prostředky, vlastník nemovitosti se o prodeji rozhoduje. Cílem PROLUX při potřebné součinnosti majitele je prodat nemovitost v co nejkratším čase a za reálnou tržní cenu.

Zdroj: www.prolux.czTisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3


Související odkazy a zdroje informací

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20515 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo