Jak se bránit stagnaci realitního trhu?

9.8.2011 | Prolux Consulting Int. s.r.o. | Realitní trh

Jak jsme již několikrát na tomto portálu zmiňovali, průzkumy analytického oddělení realitní kanceláře PROLUX upozorňovaly, že tolik očekávané oživení realitního trhu je v nedohlednu.

Jak se bránit stagnaci realitního trhu? - foto, Hyperbydleni.cz

 

Nenastalo tak ani v letošním prvním pololetí, což je podloženo statistikami Českého úřadu zeměměřičského a statistického, který svůj výzkum opřel o skutečně realizované počty řízení resp. transakcí, zapsaných do katastru vkladem (přičemž sledovány byly změny, které vznikají především v důsledku smlouvy).

Před přehnaným optimismem varovaly průzkumy PROLUX zejména klienty, kteří s prodejem váhají. Podle zjištění ČNB „krize realitního trhu neodchází“. Jednání s nabízejícími či poptávajícími klienty, jimž je u vyspělých realitních kanceláří poskytováno bezplatné odborné poradenství, probíhají různými formami denně. U tohoto typu realitní kanceláře můžete kdykoliv oslovit telefonní operátorku na lince call centra popř. zanechat hlasovou zprávu a spojení, napsat s využitím internetových stránek firmy. V reálných tržních cenách se uskutečňují denně jednání mezi vlastníky nemovitostí a zájemci, kteří tyto ceny nabízejí, domlouvány jsou desítky fyzických prohlídek.

Jak se stagnaci realitního trhu tedy bránit? Rada je jednoduchá. Poptávající – vyberte si v nabídce realitní kanceláře některou z nemovitostí, která splňuje vaše požadavky a očekávání, a nabídněte majiteli nemovitosti cenu, kterou jste ochotni a schopni uhradit v daném místě a čase. Nabízející, skutečně rozhodnuti o prodeji své nemovitosti - využijte propracovaných systémových nástrojů oslovení širokého okruhu veřejnosti prezentací vaší nemovitosti! Pokud je tato nemovitost profesionálně označena poutačem „na prodej“ a nabízí se v reálné tržní ceně, dochází k prodeji téměř okamžitě. Reflektujte reálné nabídky zájemců o koupi, kteří zcela vážně prezentují výše kupních cen. V závěru těchto bezproblémových transakcí zkonzumujte bezplatný právní servis a prověření schopnosti kupujícího - řádně a včas uhradit prodejní cenu nemovitosti.

Stagnace realitního trhu musí být tedy rozhýbána investicemi do služeb, do jednotlivých kroků podpory prodeje. 100% označených zakázek upoutá pozornost zájemců o koupi. Týmy zaměstnanců, kteří s vámi komunikují a konzultují dílčí etapy nabídky nemovitostí, případně vás průběžně informují o reakcích trhu, by měly již brzy vystřídat mnohdy neodbornou práci realitního makléře, který sdílí zakázku s dalšími subjekty a čeká v podstatě, až obchod nějakým způsobem „dopadne“.

Ochota většiny subjektů jít touto cestou samozřejmě v tomto ohledu absentuje. Při neměnné výši odměny či provize, sdílených zakázkách a nevýhradních smlouvách není zaručena návratnost nákladů, investovaných do podpory prodeje, které se pohybují v řádech desetitisíců korun. Daleko dostupnějším nástrojem pak může být v nekalém konkurenčním boji štvavá a účelová kampaň, která v konečném důsledku poškodí vždy vás, klienty, a celou stagnaci realitního trhu podpoří.

zdroj: www.prolux.czTisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20515 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo