Rozhodl jsem se prodat nemovitost

24.10.2011 | Prolux Consulting Int. s.r.o. | Realitní trh

Řada vlastníků nemovitostí řeší prodej své nemovitosti v prvopočátku samostatně...

Rozhodl jsem se prodat nemovitost - foto, Hyperbydleni.cz

 

Při snaze zjistit, jaký podíl při prodeji nemovitostí a pozemků zaujímají “prvopočáteční samoprodejci” z celkového objemu započatých transakcí, jsme v podmínkách ČR nepochodili. V Čechách prostě takové statistiky nebyly dohledány. Nicméně vysoký podíl těchto prodávajících se po nějaké době neúspěšného a neprofesionálního nabídkového řízení obrací na realitní kancelář. Odhadujeme kvalifikovaným odhadem, že se jedná o více než 70% vlastníků nemovitostí (dle prestižního ekonomického listu Wall Street Journal je tento podíl až 80%).

Schválně - prodávali jste někdy v životě nějakou nemovitost či pozemek? Jak dlouho jste prováděli samostatně a možná ne zcela profesionálně nabídkové řízení, kolik zájemců o koupi jste dokázali oslovit v rychlém sledu, kolik z nich bylo skutečnými kupci, jak jste svoji nemovitost označili, kdo a za jakých podmínek vám poskytl právní servis při přípravě smluv rezervačních či kupních? Otázek, které si běžný vlastník nemovitosti může dodatečně položit, je opravdu pestrá škála. Realizovali jste finálně transakci? Dostali jste své peníze? Neprodali jste nemovitost pod cenou? Stále ještě neúspěšně nabízíte?

PROLUX Consulting Int. s.r.o., jako člen Asociace spolupracujících realitních kanceláří a makléřů (www.asrkm.cz) je připraven vás podpořit při řešení jakéhokoliv problému. Call centrum je připraveno zajistit do několika hodin informativní schůzku pro prověření majetko-právního stavu vaší nemovitosti, pořízení nezbytné fotodokumentace. Vaše nemovitost bude bezplatně označena poutačem na prodej, využita bude databáze poptávajících klientů pro okamžité předložení nabídky. Odbornou konzultací bude stanovena počáteční nabídková cena vaší nemovitosti a vaše nemovitost bude s odborným popisem a profesionální fotodokumentací umístěna na přední realitní servery. V případě stanovení reálné tržní ceny je expresně domluvena prohlídka se zájemci, připraven právní servis, zajištěna kupní cena. Výhradní typ kontraktu umožňuje spolupráci napříč celým realitním trhem, což znamená, že v rámci jedné odměny pro RK, pracuje několik realitních kanceláří a makléřů. Není to sen, je to realita...

Zdroj: www.domy-prolux.czTisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3


Související odkazy a zdroje informací

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo