Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Podpora prodeje nemovitostí a reálná tržní cena, Hyperbydleni.cz

Podpora prodeje nemovitostí a reálná tržní cena

10.1.2012 | Prolux Consulting Int. s.r.o. | Realitní trh

V uplynulém roce 2011 jsme predikovali pokračování snižování reálných tržních cen nemovitostí a s tím spojené potřebě realitních kanceláří zásadně změnit přístup k zájemcům o koupi a samotných činností v nabídkových řízeních.

Podpora prodeje nemovitostí a reálná tržní cena - foto, Hyperbydleni.cz

 

Změna přístupu realitních kanceláří musí nutně vycházet nikoliv z hlásání přehnaného optimismu směrem k českému realitnímu trhu, ale především z provedených systémových změn činností. Lákat zájemce o podporu prodeje na oživení realitního trhu, či prodej jejich nemovitostí za nereálné ceny není na místě. Je nutné od základu změnit vnímání těchto transakcí nejen vlastníky nemovitostí - potenciálními klienty realitních kanceláří, zájemci o koupi, ale i každým zaměstnancem a spolupracovníkem realitní kanceláře.

V PROLUX Consulting Int. s.r.o. byl vyvinut a aplikován účinný systém tzv. podpory prodeje. Vychází z předpokladu, že realitní kancelář na základě kontraktu s vlastníkem nemovitosti investuje od prvního okamžiku spolupráce nemalé finanční prostředky do účinné aktivity, vedoucí ve svém výsledku k realizaci samotného aktu prodeje nemovitosti. První informaci o správnosti stanovení ceny nemovitosti (při sjednání kontraktu) je firma klientovi schopna předat téměř do čtrnácti dnů. Do té doby je totiž každá z nemovitostí (ať zcela nový penzion na lukrativním místě, či garáž nebo zahrádka s nižší polohovou atraktivitou) nabízena zájemcům o koupi, kteří jsou součástí firemní databáze poptávajících a kteří jsou zaměstnanci firmy po prověření a zpracování zakázky osloveni informací o nové nemovitosti (vč. typu a lokality, shodné s jejich poptávkou). Tento zájemce z pohodlí domova reaguje na informace, zjištěné z pořízené a profesionálně zpracované dokumentace, fotodokumentace a komplexní informace o nemovitosti. Stačí z mobilního telefonu využít přístup k mobilní verzi internetových stránek PROLUX, popř. odkudkoliv zjistit na www.prolux.cz “více informací z katastru nemovitostí” a ihned získat adresu a vlastnická práva k nemovitosti, případné nároky třetích stran (zástavy, exekuce, věcná břemena aj.). Takto vyzbrojeni informací pak předkládají své požadavky na sjednání expresní prohlídky, což zajistí oddělení prohlídek PROLUX koordinací zájemce a vlastníka nemovitosti. Vzápětí je předložena cenová nabídka zájemce a informován klient realitní kanceláře. Obdobným způsobem je postupováno specialisty firmy ke zpracování požadavků zájemců, kteří reagují na označení nemovitosti poutačem Na prodej.

Souhrn těchto cenových informací vyjadřuje reálnou tržní cenu z hlediska zájemců, seznámených se skutečným majetko-právním a technickým stavem zakázky, doplněným o fyzickou prohlídku nemovitosti – skutečně ochotných kupní cenu uhradit. Každá z cenových nabídek je v podobě informace klientovi PROLUX sdělena pro možnost vlastního rozhodnutí o prodeji nemovitosti. Pokud není vlastník nemovitosti ochoten za tuto cenu nemovitost odprodat, pokračuje nabídkové řízení s analogickou péčí zaměstnanců a specialistů na každém z odborných oddělení PROLUX. Nemovitost je pro možnost uskutečnění dalších prohlídek a získání dalších zájemců nabízena v cenovém rozpětí, přičemž souhlas s výší finální prodejní ceny i nadále a vždy uděluje pouze vlastník nemovitosti.

Výše uvedeným způsobem je aktivně aplikován předpoklad současných a budoucích prodejů nemovitostí českého realitního trhu – prodej nemovitosti za reálnou tržní cenu. Tento systémový prvek je součástí aktivní podpory prodeje nemovitostí klientů PROLUX. Pouze prodej za reálnou tržní cenu se uskutečňuje téměř okamžitě!

Zdroj: www.domy-prolux.czTisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo