Podpora prodeje nemovitostí a reálná tržní cena

10.1.2012 | Prolux Consulting Int. s.r.o. | Realitní trh

V uplynulém roce 2011 jsme predikovali pokračování snižování reálných tržních cen nemovitostí a s tím spojené potřebě realitních kanceláří zásadně změnit přístup k zájemcům o koupi a samotných činností v nabídkových řízeních.

Podpora prodeje nemovitostí a reálná tržní cena - foto, Hyperbydleni.cz

 

Změna přístupu realitních kanceláří musí nutně vycházet nikoliv z hlásání přehnaného optimismu směrem k českému realitnímu trhu, ale především z provedených systémových změn činností. Lákat zájemce o podporu prodeje na oživení realitního trhu, či prodej jejich nemovitostí za nereálné ceny není na místě. Je nutné od základu změnit vnímání těchto transakcí nejen vlastníky nemovitostí - potenciálními klienty realitních kanceláří, zájemci o koupi, ale i každým zaměstnancem a spolupracovníkem realitní kanceláře.

V PROLUX Consulting Int. s.r.o. byl vyvinut a aplikován účinný systém tzv. podpory prodeje. Vychází z předpokladu, že realitní kancelář na základě kontraktu s vlastníkem nemovitosti investuje od prvního okamžiku spolupráce nemalé finanční prostředky do účinné aktivity, vedoucí ve svém výsledku k realizaci samotného aktu prodeje nemovitosti. První informaci o správnosti stanovení ceny nemovitosti (při sjednání kontraktu) je firma klientovi schopna předat téměř do čtrnácti dnů. Do té doby je totiž každá z nemovitostí (ať zcela nový penzion na lukrativním místě, či garáž nebo zahrádka s nižší polohovou atraktivitou) nabízena zájemcům o koupi, kteří jsou součástí firemní databáze poptávajících a kteří jsou zaměstnanci firmy po prověření a zpracování zakázky osloveni informací o nové nemovitosti (vč. typu a lokality, shodné s jejich poptávkou). Tento zájemce z pohodlí domova reaguje na informace, zjištěné z pořízené a profesionálně zpracované dokumentace, fotodokumentace a komplexní informace o nemovitosti. Stačí z mobilního telefonu využít přístup k mobilní verzi internetových stránek PROLUX, popř. odkudkoliv zjistit na www.prolux.cz “více informací z katastru nemovitostí” a ihned získat adresu a vlastnická práva k nemovitosti, případné nároky třetích stran (zástavy, exekuce, věcná břemena aj.). Takto vyzbrojeni informací pak předkládají své požadavky na sjednání expresní prohlídky, což zajistí oddělení prohlídek PROLUX koordinací zájemce a vlastníka nemovitosti. Vzápětí je předložena cenová nabídka zájemce a informován klient realitní kanceláře. Obdobným způsobem je postupováno specialisty firmy ke zpracování požadavků zájemců, kteří reagují na označení nemovitosti poutačem Na prodej.

Souhrn těchto cenových informací vyjadřuje reálnou tržní cenu z hlediska zájemců, seznámených se skutečným majetko-právním a technickým stavem zakázky, doplněným o fyzickou prohlídku nemovitosti – skutečně ochotných kupní cenu uhradit. Každá z cenových nabídek je v podobě informace klientovi PROLUX sdělena pro možnost vlastního rozhodnutí o prodeji nemovitosti. Pokud není vlastník nemovitosti ochoten za tuto cenu nemovitost odprodat, pokračuje nabídkové řízení s analogickou péčí zaměstnanců a specialistů na každém z odborných oddělení PROLUX. Nemovitost je pro možnost uskutečnění dalších prohlídek a získání dalších zájemců nabízena v cenovém rozpětí, přičemž souhlas s výší finální prodejní ceny i nadále a vždy uděluje pouze vlastník nemovitosti.

Výše uvedeným způsobem je aktivně aplikován předpoklad současných a budoucích prodejů nemovitostí českého realitního trhu – prodej nemovitosti za reálnou tržní cenu. Tento systémový prvek je součástí aktivní podpory prodeje nemovitostí klientů PROLUX. Pouze prodej za reálnou tržní cenu se uskutečňuje téměř okamžitě!

Zdroj: www.domy-prolux.czTisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo