Výstavba domu: jak si ušetřit starosti

24.2.2014 | PR článek | Realitní trh | Komentářů 0 |

Výstavba vlastního domu bývá často dost velkým psychickým zatížením. Jedná se o velkou investici, kterou si člověk velmi dlouho a důkladně promýšlí a pro většinu lidí je navíc spojena s mnohaletým dluhovým zatížením. Není proto nutné přidělávat si další starosti se samotným průběhem výstavby domu. Obzvlášť, když se část zátěže dá přesunout na jiné pověřené osoby.

Výstavba domu: jak si ušetřit starosti - foto, Hyperbydleni.cz

Než se vrhnete do samotné realizace domu, je zapotřebí podniknout několik kroků. Za předpokladu, že máte k dispozici pozemek, na kterém chce stavět, čeká vás vyřizování na úřadech, kde navíc můžete zjistit, že váš pozemek není veden pro stavbu domu. Nebo evidován jako stavební parcela je, ovšem existují omezení týkající se typu výstavby. Toto všechno se může stát. Jsou to právě byrokratické komplikace, které mohou výstavbu domu člověku znechutit a výrazně znepříjemnit život. O to více, že pro běžného člověka představují neznámou problematiku. Řešení nabízí například olomoucká realitní kancelář MusilReality, která je schopna vše vyřídit, zajistit pro Vás vyřízení stavebního povolení a podat nutné žádosti, takže Vám odpadnou starosti s nepříjemnou částí procesu stavby domu. Ačkoli obětujete jistou provizi za jejich služby, v mnoha případech je tato finanční kompenzace naprosto adekvátní za ušetřené nervy a čas.

Jak probíhá stavba

V okamžiku, kdy předáte projekt domu ke zpracování stavební firmě, řekli byste si, že máte po starostech. Dům vám jednoduše postaví a vy se nastěhujete do hotového. Bohužel ani stavební firmy nemusejí být neomylné nebo stoprocentně spolehlivé. Proto se také říká „důvěřuj, ale prověřuj“. U stavební činnosti to platí zrovna tak. Jak ale jako laik poznáte, že firma, která vám staví dům, používá skutečně kvalitní materiály, za které jste si zaplatili, jakou máte kompetenci je urgovat k dodržení termínů nebo správných pracovních postupů? V tomto případě si lze najmout stavební dozor – odborníka z oboru, který bude na stavební práce dohlížet a vám dodá potřebnou jistotu, že vám po dokončení stavby nevzniknou složité reklamační nároky nebo že nebudete mít problémy s kolaudací postaveného domu. Nebojte se služeb odborníků využít a ušetřete si zbytečné starosti.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Výstavba domu: jak si ušetřit starosti zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo