Největší aukce nemovitostí za posledních 20 let

30.12.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Realitní trh | Komentářů 0 |

V Praze se těsně před Vánoci uskutečnila aukce nových bytů a rodinných domů, ve které největší počet zájemců ve 20leté historii aukcí a dražeb soupeřil o 39 nemovitostí z 10 developerských projektů. Uspořádala ji aukční a realitní agentura GAVLAS a realitní kancelář Professionals. Kupce si v prostorách Autoklubu, kde se aukce konala, našlo 38 nových bytů a rodinných domů.

Největší aukce nemovitostí za posledních 20 let - foto, Hyperbydleni.cz

Průběh aukce předčil veškerá očekávání. Aukce se aktivně účastnilo 131 potenciálních kupců, kteří složili aukční jistinu, a samotná licitace trvala 6 hodin. Počtem účastníků to byla naprosto největší aukce, která se kdy za 20letou historii aukcí a dražeb v Česku uskutečnila. O většinu nemovitostí soupeřilo až 6 zájemců a výsledné ceny se v některých případech vyšplhaly až o 100 % nad vyvolávací ceny. Zájem účastníků ukázal momentální reálné tržní ceny nabízených nemovitostí, které jsou lidé ochotni za nové byty platit,“ sdělil nám Ivo Gavlas, majitel aukční agentury GAVLAS.

 

Nemovitosti si v období před aukcí přišlo prohlédnout přes 250 potenciálních majitelů a za dobu měsíční reklamní kampaně webovou stránku zhlédlo téměř 14 tisíc návštěvníků. „Potvrdilo se, že aukce nemovitostí je nástroj, který má v České republice budoucnost. Pozitivní výsledek je dokladem toho, že lidé už zase chtějí kupovat nové byty a domy. Svědčí rovněž o tom, že trh s nemovitostmi se probouzí, roste zájem a poptávka se pomalu dává do pohybu,“ doplňuje Tomáš Duda, ředitel realitní kanceláře Professionals.

Největší aukce nemovitostí za posledních 20 let - foto, Hyperbydleni.cz
 

V nabídce aukce bylo 39 nemovitostí z 10 projektů developerských firem, např. od společnosti Finep, Geosan či GeoPonte. Šlo o nové byty a rodinné domy různých cenových kategorií a velikostí, většinou těsně před dokončením. Developerské projekty se nacházejí v Praze a jejím blízkém okolí. Zájemci měli možnost v období před samotnou aukcí nemovitosti navštívit a důkladně si je prohlédnout. „Nové vlastníky si našla většina rodinných vil z naší nabídky, což je pro nás dobrý výsledek. Potvrzuje se, že lidé se o koupi nového bydlení začínají zajímat, ať už pro soukromé či investiční účely,“ dodává Pavel Rejchrt, člen představenstva společnosti Finep.

Největší aukce nemovitostí za posledních 20 let - foto, Hyperbydleni.cz
 

Aukce je na rozdíl od veřejné dražby soutěží nabídek jednotlivých účastníků, kdy vítězí nejvyšší nabídka a vítěz aukce podepisuje rezervační smlouvu. Dále se postupuje stejně jako při přímém prodeji včetně běžného splátkového kalendáře a financování koupě je možné i pomocí hypotéky. V zahraničí se jedná o běžný způsob prodeje, prostřednictvím kterého se realizuje značná část obchodů.

Příklady nemovitostí, které zájemci v aukci získali:

Rezidence Korunní 74, byt 2+kk s vyvolávací cenou 2.250.000 Kč – konečná cena 3.450.000 Kč

Rezidence Císařka, vila 5+kk s vyvolávací cenou 14.900.000 Kč – konečná cena 17.300.000 Kč

Na Zlaté, byt 1+kk s vyvolávací cenou 1.300.000 Kč – konečná cena 2.500.000 Kč

Více informací na http://www.aukce-realit.com nebo na stránkách společností GAVLAS a Professionals.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Největší aukce nemovitostí za posledních 20 let zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20515 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo