Jak na stavební spoření pro děti

28.5.2013 | PR článek | Stavební spoření | Komentářů 0 |

Již při narození dítěte mnozí rodiče, prarodiče i další příbuzní přemýšlejí, co dát malému človíčkovi do vínku. Dřív to bývalo založení spoření pro děti ve formě vkladní knížky, dnes je častým nápadem uzavření smlouvy o stavebním spoření. Po menších úložkách, se státním příspěvkem a úroky je možné se po letech dopracovat k zajímavé částce, která umožní (ještě s výhodným úvěrem ze stavebního spoření) mladému člověku založit vlastní domácnost.

Jak na stavební spoření pro děti - foto, Hyperbydleni.cz

Akční nabídky spoření pro děti

Smlouvy o stavebním spoření pro děti bývají u stavebních spořitelen často zvýhodňovány. Českomoravská stavební spořitelna má v současné době akci se sloganem: „Hledáte příležitost, jak svému dítěti připravit finance pro vstup do dospělosti? Uzavřete pro něj v období 1. 1. až 31. 3. 2013 smlouvu o stavebním spoření a získejte navíc prémii až 1000 Kč (při cílové částce 200 000 Kč).“ Pokud je u Lišky uzavřeno spoření pro dítě do 18 let a zaplacen celý poplatek za zřízení smlouvy (1 % z cílové částky) do konce dubna, stavební spořitelna připíše „prémii“ ve výši poloviny zaplaceného příspěvku. Při splnění podmínek spoření 9 let je připsáno úročení ve výši až 3,15 %.

Naspořené peníze se stávají majetkem dítěte

Stavební spoření pro děti má svá omezení, která jsou vlastně výhodou a jistotou pro ty, kteří dětem spoří. Jde o to, že peníze se stávají majetkem dítěte a spoření lze zrušit jen se souhlasem obou rodičů. V případě, že se rodiče nedohodnou (jsou rozvedení, nejsou v kontaktu) musí o ukončení smlouvy rozhodnout opatrovnický soud. Pokud dítě dovršilo 18 let a rodiče chtějí peníze využít např. na pořízení společného domu či bytu, musí mít souhlas svého potomka. Úvěr ze stavebního spoření si rodiče na smlouvu mohou vzít, ale také je třeba požádat o ustanovení opatrovníka, který bude jednat v zájmu dítěte. Rodiče mohou z peněz naspořených na smlouvu svého dítěte financovat společné bydlení nebo dětský pokoj apod. Peníze ze spoření pro děti nemohou být součástí exekuce. Tato omezení mají svůj význam v dnešní nejisté době, kdy ani rodina není často pevnou jednotkou, která překoná všechny překážky a odolá všem nástrahám.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek Jak na stavební spoření pro děti zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo