Stavební spoření nabízí slušný výnos, státní příspěvek i levný úvěr

15.2.2018 | | Stavební spoření | Komentářů 0 |

Stavební spoření mají v oblibě jak rodiče, kteří ho hojně sjednávají svým dětem, tak ale i mladí lidé a senioři. Spořicí produkt je populární díky stále štědré státní podpoře a výhodnému úvěru, který mohou využít všichni majitelé stavebka. Kolik vám spoření přinese, za jakých podmínek lze sjednat levný úvěr a proč se stále vyplatí vsadit na tento spořicí produkt?

Stavební spoření nabízí slušný výnos, státní příspěvek i levný úvěr - foto, Hyperbydleni.cz

Jedni o stavebním spoření mluví jako o produktu, který je už dávno za zenitem, druzí si ale myslí, že stavebko znovu vstává z popela a prožívá druhou mízu. Zájem o něj je totiž velký, a to ze všech stran a od všech věkových kategorií.

Stavební spoření nabízí až 4% roční výnos

Velkou výhodou stavebního spoření je, že se je jedná o produkt bezpečný a státem podporovaný, což se o jiném spoření říci nedá. Konzervativní stavebko vám totiž zaručuje, že o své vložené peníze nepřijdete a navíc že je slušně zhodnotíte.

Kromě úrokové sazby kolem 1 %, kterou nabízí stavební spořitelny, má každý klient nárok na státní podporu ve výši 10 % z roční úložky, maximálně však na 2 000 Kč. Při efektivním využití tak lze dosáhnout zhodnocení kolem 3 až 4 %. Například stavební spoření od Buřinky nabízí výnosnost až 3,4 % ročně, což u žádných jiných spořicích produktů podobných stavebku při době spoření šesti let nezískáte.

TIP: Některé stavební spořitelny lákají nové klienty na akční nabídky, kdy nabízí sjednání stavebního spoření bez poplatku, který obvykle činí 1 % z cílové částky.

Levným úvěrem ze stavebka si zmodernizujete bydlení

Kromě slušného výnosu ale stavební spoření nabízí i levný úvěr, který lze využít na rekonstrukci a modernizaci bydlení a na pořízení nového vybavení do domácnosti.

Úrokové sazby úvěru ze stavebního spoření se sice nevyrovnají hypotékám, ale oproti klasickým spotřebitelským úvěrům jsou mnohem nižší. Například úvěr od Buřinky nabízí úroky kolem 5%.

Úvěr ze stavebka ale nenáleží ihned všem majitelům tohoto spořicího produktu. Kromě toho, že žadatel o úvěr musí být bonitní a úvěruschopný, musí splnit také tři základní podmínky.

1. Stavební spořitelny požadují, aby klient měl naspořeno alespoň 40 až 50 % z cílové částky.

2. Žadatel o úvěr ze stavebního spoření musí spořit minimálně 2 roky.

3. Klient musí získat dobré hodnotící číslo, které mu stavební spořitelna na základě vlastních pravidel stanoví.

Pokud žadatel o úvěr splní všechny podmínky, má nárok na čerpání řádného úvěru. Mnohdy ve výši až 800 000 Kč, a to bez zajištění nemovitosti. Při nesplnění podmínek je možné zažádat o překlenovací úvěr, který nabízí méně výhodné podmínky pro splácení a vyšší úrokové sazby. Po splnění podmínek ho lze ale převést na řádný úvěr.

TIP: Úvěr ze stavebního spoření nemusíte sjednávat jen u vaší stavební spořitelny, některé ho nabízí i majitelům konkurenčního stavebka, proto se vyplatí při výběru porovnat aktuální nabídku na trhu a vybrat pro vás tu nejvýhodnější.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Stavební spoření nabízí slušný výnos, státní příspěvek i levný úvěr zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20515 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo