Nevídaný boj na trhu hypoték dramaticky zlevňuje bydlení

15.6.2010 | Honzova Hypotéka.cz | Hypotéky, úvěry na bydlení | Komentářů 2 |

Výrazný pokles úrokových sazeb hypoték nastartuje i realitní trh. Průměrné výdaje domácnosti na bydlení klesly díky levnějším úvěrům až o 1.500,-Kč měsíčně. Většina z těch, kteří pořízení nemovitosti odkládali, tak plánuje investici v nejbližších měsících. Výrazné oživení zájmu o hypotéky v květnu to dokládá.

Nevídaný boj na trhu hypoték dramaticky zlevňuje bydlení - foto, Hyperbydleni.cz
 

To, co odborníci už dlouho předpovídali, se stává skutečností. Dramatický propad v prodeji nových hypoték konečně přiměl banky chovat se konkurenčně. Sazby pod 5% a minimální poplatky už nejsou výsadou, ale nutností. Dostupnější hypotéky a vstřícnější banky tak v důsledku mohou zachránit trh nemovitostí, který se již druhým rokem propadá.

 

Klienti odkládají nákup nových nemovitostí, zatímco banky zpřísňují podmínky poskytování úvěrů - to byly průvodní jevy krize na českém trhu ještě v prvních měsících letošního roku. Podle prvních květnových čísel však definitivně nastal obrat. Mírný pokles cen nemovitostí spolu s dramatickým snižováním úrokových sazeb hypoték učinily bydlení mnohem dostupnější. Skokový nárůst zájmu o hypotéky dokládá, že v následujících měsích nutně dojde i k oživení realitního trhu.

Na snižování cen hypoték se podepsalo hned několik faktorů. Katastrofální výsledky roku 2009 přiměly banky zaměřit se více na rozšíření produktové řady a posílení obchodu. Hypotéky se na žebříčku důležitosti posunuly výrazně blíže klíčovým bankovním produktům jako běžné účty nebo osobní půjčky. Banky si stále více uvědomují, že hypotéka může být vhodný akviziční nástroj, přes který klientovi prodá další služby.

 

Nevídaný boj na trhu hypoték dramaticky zlevňuje bydlení - foto, Hyperbydleni.cz

 

Neméně důležitým faktorem byl příchod silných konkurentů. UniCredit Bank, LBBW, Volksbank i mBank zahájily frontální útok na silnou čtyřku. Využily slabin zavedených hypotečních bank a agresivním snižováním poplatků i úroků rozpoutaly cenový boj. Absence husté pobočkové sítě přiměla tyto tržním podílem menší banky zaměřit se na nové nástroje získávání klientů, především internet.

Jestliže ještě v lednu 2010 pořídil běžný klient dvoumilionovou hypotéku za 5%, dnes ji získá i za méně než 4%. Procentní rozdíl činí celých 20.000,-Kč na splátce ročně. Pro průměrnou rodinu se tak měsíční výdaj na bydlení snížil o více než 1.500,-Kč. Takto výrazný propad nemohl projít u klientů bez povšimnutí. Ti, co nákup nových nemovitostí kvůli krizi odkládali, nyní hromadně využívají nabídky levných peněz a investují.

Upozornění: Data portálu honzovahypoteka.cz odrážejí skutečné hodnoty hypotečního trhu. Portál do fungování trhu nijak nezasahuje, ani není spojen s žádným subjektem, který na trhu hypoték působí. Hodnoty zde uváděné pocházejí z reprezentativního vzorku z celé ČR, nejsou zaokrouhlovány, ani jinak upravovány.

Více informací poskytne:
Mgr. Jiří Paták, ředitel serveru honzovahypoteka.cz
tel.: (+420) 774 733 677, [email protected]
http://www.honzovahypoteka.cz/


O hypotečním serveru honzovahypoteka.cz

Provozovatelem internetového tržiště s hypotékami je česká společnost honzovahypoteka.cz, s. r. o. Unikátní finanční služba jako jediná v Česku umožňuje klientům objektivně srovnat všechny hypoteční produkty a vybrat si mezi bankami, finančními poradci a makléři nejlepší nabídku. Služba je pro uživatele zdarma. Provozovatel generuje zisk od makléřů, kteří obchod uzavřou.

Neobvyklý název honzovahypoteka.cz vyjadřuje klíčovou myšlenku nové společnosti: „Buďte líní, ale chytří jako český Honza.“ Zájemci o úvěr totiž díky této službě nemusí běhat po bankách, mohou se snadno zorientovat přes internet a vybrat si tu nejlepší nabídku. Poptávající zadají svoji poptávku přes internet a najednou tak osloví makléře všech poskytovatelů hypoték na trhu.

Služba honzovahypoteka.cz je unikátní v tom, že na každou poptávku reagují pouze „živí“ makléři z různých bank, nikoli automat. Ostatní podobné projekty princip soutěže o klienta nenabízejí. S tržištěm spolupracují všechny banky, které poskytují hypoteční úvěry a úvěry ze stavebního spoření. Provozovatel dodržuje striktní neutralitu vůči všem obchodujícím makléřům a zabývá se pouze rozvojem služeb hypotečního tržiště.

Výsledky portálu od září 2009

  • Více než 6 000 žádostí o hypotéku zadaných online
  • Téměř 20 000 zpracovaných nabídek hypoték
  • Již v listopadu 2009 se portál stal lídrem na trhu online hypoték
  • Průměrná úspora na úroku u hypotéky online oproti standardní sazbě dosáhla již 0,36%
  • Na tržišti působí všech 17 bank a stavebních spořitelen, většina makléřských společností (vč. Fincentrum, Partners, OVB, Hyposervis, AWD apod.) a více než 500 nezávislých hypotečních poradců

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Radek: Já myslím, že už to dolů...< Odpovědět

Michaela P.: Kdy je podle Vás tedy...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »