Klient on-line je nezávislý, sebevědomý člověk

13.7.2010 | Honzova Hypotéka.cz | Hypotéky, úvěry na bydlení | Komentářů 0 |

Dne 30.6.2010 se v hotelu Maximilian na Praze 1 konala konference na téma „Trendy 2010 – budoucnost trhu financí.“ Tuto diskusní akci pořádaly internetové portály honzovahypoteka.cz a honzovapojistka.cz.

Klient on-line je nezávislý, sebevědomý člověk - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pozváni byli jak zástupci bank a pojišťoven, tak i zástupci médií. Za Hypoteční banku byl přítomen Vlastimil Nigrin, člen představenstva a náměstek generálního ředitele, dále Zdeněk Sluka, ředitel společnosti Sophia finance a Jiří Paták, ředitel portálu honzovahypoteka.cz. Zástupci pojišťoven byli Erik Macalík, profit centre manger za Chartis, Dagmar Řehůřková a Renáta Bělíková za pojišťovnu Slavia, Jiří Zahálka, ředitel úseku interních sítí ČPP a Ondřej Raška, ředitel portálu honzovapojistka.cz.

Hlavním tématem celé diskuse bylo „Klient roku 2010 - informace, nároky, preference.“ V první části diskuse se tomuto tématu věnovali zástupci bankovních institucí a otázka klienta se řešila v oblasti hypotečních úvěrů. Hlavní slovo zde měli Vlastimil Nigrin, Zdeněk Sluka a Jiří Paták. Druhá část diskuse se věnovala stejnému tématu z pohledu pojišťoven a hlavními mluvčími byli Erik Macalík, Jiří Zahálka a Ondřej Raška.

 

Závěry konference:

 

 
Klient roku 2010 je nezávislý, sebevědomý člověk
 
Všichni zúčastnění se v první diskusi shodli na základních prioritách dnešního klienta hledajícího hypoteční úvěr. Tento klient je bezesporu daleko informovanější, lépe připravený a více porovnává jednotlivé produkty. Stává se tak bankéři i finančnímu poradci vyrovnanějším partnerem, než tomu bylo kdy předtím. Jak upřesnil Vlastimil Nigrin: "Klient on-line dnes není pouze introvertní osoba či IT odborník, jak by mnozí očekávali. Tento klient je sebevědomý člověk, který ví co chce a má svůj názor. Je podezřívavý a má rád nezávislost."
 
Jiří Paták na toto téma doplnil: „Moderní klient není v žádném případě naivní ani hloupý. Nenechá si prodat finanční produkt bez podrobného prozkoumání. Je chytrý, dobře informovaný a chová se vzhledem k zadlužování velmi zodpovědně. Má finanční rezervy a na bydlení spoří s předstihem.“ 
 
 
Když si půjčuju, na značku se nedívám
 
Dalším velkým tématem byla důležitost značky - brandu při výběru hypotéky. Přičemž opět došlo ke shodě mluvčích, a to na stanovisku, že při výběru banky hraje značka a její síla jen okrajovou roli.  Jak uvedl Zdeněk Sluka: "Nejde jenom o jméno, klient si klidně vezme hypotéku u banky, jejíž jméno nezná. Důležitá je důvěra a kvalita nabízených služeb."
 
 
Mezi klientem na pobočce a na internetu není rozdíl
 
V diskusi se objevila i konkrétnější témata: nakolik je klient na internetu kvalitní/bonitní oproti klientovi na pobočce. Jaké položky by bylo dobré uvádět v jeho poptávce online, tak aby byly dostačující pro vytvoření nabídky poradcem, a zároveň aby klienta neodradilo jejich vyplňování. Přičemž se všichni shodli v názoru, že nejdůležitější je přístup a kvalita poradce. Ať už získá klienta na pobočce či  přes internet, měl by mít přehled a aktuální informace o trhu. Navíc mu klient musí důvěřovat. 
 
Na internetu už tedy klient nehledá pouze informace, jako tomu bylo dříve, dnes zde hledá služby. Tento klíčový posun nejlépe vystihl Vlastimil Nigrin: "Z klientů - turistů, kteří si našli na internetu informace a běželi na pobočku, se stali klienti - surfaři, kteří si mezi nabídkami online rovnou vybírají."    
  
 
Pojištění se stěhuje online
 
Ve druhé diskusi označil Ondřej Raška internet za "primární nákupní místo." Klient roku 2010 dle zástupců pojišťovny Slávie "nemá čas a ani ho mít nechce." Nejvíce se diskutovalo o tom, které pojistné produkty mají na internetu největší potenciál. Část produktů se již nyní dá prezentovat a prodávat online – jako například povinné ručení nebo cestovní pojištění. Nicméně třeba investiční životní pojištění je prozatím příliš složité k prodeji na internetu.
 
Jiří Zahálka odhaduje vývoj takto: "Časem určitě dojde ke zjednodušení produktů tak, aby bylo možné je nabízet přes internetový trh. Půjde ale o produkty jako je povinné ručení, rizikové pojištění atd. U životních pojištění to bude naopak – budou se zvyšovat nároky na jejich uzavření."
 
 
Srovnávače už i v Česku
 
Dále se rozebírala úloha srovnávačů pojistných produktů na internetových stránkách. Velmi kontroverzní byla otázka, nakolik je role srovnávače díky neúprosnému tlaku na cenu pro pojišťovny kladná. Erik Macalík se ovšem transparentnímu srovnání nebrání: "Srovnávače jsou budoucnost, je to velice velký distribuční kanál."
 
Asi nejzajímavější informací bylo potvrzení, že díky novým, levnějším produktům může dojít k masivnímu ukončování starších, pro klienta často nevýhodných smluv. Zástupci pojišťoven se shodli, že životnímu pojištění s vysokou spořící složkou pomalu odzvání. Jak vystihl Erik Macalík: "Na riziko mám pojišťovnu, na spoření banku."

 

Zdroj: www.honzovahypoteka.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Klient on-line je nezávislý, sebevědomý člověk zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »