Jak se vyhnout přílišné zadluženosti

16.11.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Hypotéky, úvěry na bydlení | Komentářů 0 |

Dluhy se mohou lehce stát noční můrou každého z nás. Chcete-li mít jistotu, že vám tento strašák nehrozí, podívejte se na webové www.rozumnezadluzeni.cz. Najdete na nich koeficient rozumného zadlužení. Prostřednictvím jednoduchého formuláře zjistíte, jak na tom jste. Navíc dostanete kvalifikovanou radu, jak tento stav zlepšit.

Jak se vyhnout přílišné zadluženosti - foto, Hyperbydleni.cz

 

Stránky nabízejí servis, který zájemcům pomůže s individuálním finančním plánem. Díky tomu například zjistíte, jak se dopracovat k dostatečným rezervám na neočekávané výdaje nebo na co si při zadlužování dávat pozor. V posledních letech si lidé například zvykli kupovat na splátky i takzvané zážitkové zboží, kam patří třeba dovolená, elektronika a podobně. Přitom odborníci doporučují brát si úvěr především na pořizování zboží dlouhodobé potřeby. Velmi zavádějící je častá praxe brát si několik malých úvěrů najednou, které nevypadají tak hrozivě a zdá se, že nebude problém jejich splácení zvládnout. Bohužel opak bývá obvykle pravdou a člověk se může rychle dostat do dluhové pasti. Při pořizování úvěru je tedy dobré myslet dopředu, spočítat si všechny výdaje a ujistit se, že vás úvěr až příliš nezatíží. Myslet je přitom nutné také na rezervu pro případ nenadálých životních událostí, jež nelze nikdy předem vyloučit.V této souvislosti je také více než rozumné se zajímat o možnost pojištění pro případ neschopnosti splácet. Většina bankovních poskytovatelů tuto možnost u standardních úvěrů či půjček nabízí.

 

Jak se vyhnout přílišné zadluženosti, fotka

 

Při pořizování půjčky je důležité také zeptat se na všechno, čemu nerozumíte. Z odpovědí nejspíš dokážete posoudit, jak věrohodná je finanční instituce, kterou jste si vybrali. Jsou-li vyhýbavé a neposkytují vám přesné a ucelené informace, tak určitě není něco v pořádku. To je také důvod, proč zákon, který vstoupí v platnost od roku 2011, ukládá poskytovatelům úvěru předložit zájemcům ještě před podpisem příslušné smlouvy takzvané předsmluvní informace. Tedy kompletní údaje o celkové výši půjčky, o podmínkách, všech poplatcích, sazbách či RPSN. Klient také musí dostat dokument s vysvětlením všech pojmů s úvěrem spojených. Ovšem například Poštovní spořitelna splňuje tyto podmínky už dnes. Osobní poradenství pro všechny, kdo se dostali do závažných finančních problémů, nabízí také Asociace občanských poraden (www.obcanskeporadny.cz) a Poradna při finanční tísni (www.financnitisen.cz).

Zdroj: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Poštovní spořitelna, WüstenrotDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Jak se vyhnout přílišné zadluženosti zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »