Era vylepšuje půjčku na bydlení

30.8.2012 | Zdeněk Bubák, www.finparada.cz | Hypotéky, úvěry na bydlení | Komentářů 0 |

Era vylepšuje půjčku na bydlení – neúčelové čerpání až do 60 000 korun

Era vylepšuje půjčku na bydlení  - foto, Hyperbydleni.cz

Era / Poštovní spořitelna začne od 1. září 2012 nabízet vylepšenou verzi Era půjčky na bydlení. Mezi novinky patří možnost čerpat v rámci neúčelové části úvěru až 60 000 korun místo dosavadních 25 000 korun. Klienti neplatí žádné poplatky za podání žádosti o úvěr, jeho správu ani za předčasné splátky.

Nejčastěji využívané účely jsou patrné z následujících grafů:

Graf č. 1 – Rok 2011 Graf č. 2 – 1. pololetí 2012 Legenda

Era vylepšuje půjčku na bydlení , fotka

Zdroj: ČSOB, Poštovní spořitelna

„Z grafů je patrné, že klienti využívající Era půjčku na bydlení nejčastěji financují rekonstrukce a modernizace svého stávajícího bydlení. Na základě tohoto zjištění dáváme klientům od září možnost čerpat více finančních prostředků neúčelově pomocí tzv. neúčelové části úvěru. Věříme, že navýšení této části úvěru pomůže našim klientům lépe financovat položky, které klasifikujeme jako neúčelové, tudíž je nemůžeme při dokládání účelu započítat. Tyto položky jsou však pro vylepšení domova nezbytné, typickým příkladem může být černá elektronika, bytový textil, nádobí, apod.,“ říká Olga Břízová, manažerka Úvěrů Poštovní spořitelny. Era půjčku na bydlení lze uplatnit jak na nákup nemovitostí, tak na vylepšení stávajícího bydlení i pro vypořádání majetkových podílů. Dokládání účelu půjčky je zpětné, a to do 6 měsíců ode dne čerpání finančních prostředků.

Era proplácí i doklady vyhotovené 12 měsíců před datem podpisu úvěrové smlouvy

Pokud již klient své peníze do bydlení investoval a chtěl by je získat zpět, bude mu od září nabídnuto nové řešení. Lze totiž zpětně proplácet doklady vyhotovené až 12 měsíců před datem podpisu úvěrové smlouvy, dříve bylo možné proplácet doklady staré maximálně 6 měsíců.

Vedle úprav existujících parametrů nabízí Era půjčka na bydlení i nové možnosti. Mezi ně patří dokládání účelu půjčky fakturami vystavenými na jméno manžela či manželky v případě, že žadatelem o úvěr je druhý z manželů. „V praxi tento krok bude znamenat větší pohodlí pro naše klienty, a to v případech, kdy jeden z manželů zařídí vše kolem vyřízení půjčky a druhý bude vylepšení bydlení realizovat. Klienti nebudou muset již řešit, jaké údaje budou muset být vystaveny na faktuře, a budou se moci více věnovat vylepšování svého bydlení, což pro ně bude zajisté příjemnější,“ říká Lukáš Fyrtus, analytik produktů Poštovní spořitelny.

Možnost financovat projektovou dokumentaci i mobilní domy

V současné době lze pomocí Era půjčky na bydlení financovat řadu účelů spojených s bydlením. Od září je tento okruh ještě širší. V rámci účelu vybavení domácnosti a rekonstrukce Era umožní klientům financovat i projektovou dokumentaci, architektonický návrh, statický posudek, revizní zprávu a další dokumenty potřebné ještě před samotným vylepšením nebo pořízením bydlení. Nově bude možné z Era půjčky na bydlení také financovat stále oblíbenější mobilní domy. Podmínkou ovšem bude napojení mobilního domu na některou z inženýrských sítí.

Autor: Zdeněk Bubák, www.finparada.cz

Chcete-li zjistit, jaká půjčka na bydlení je pro Vás nejvýhodnější, využijte kalkulačku zde.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Era vylepšuje půjčku na bydlení zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »