Když vám chybí prostředky na modernizaci bytu

17.9.2012 | PR článek | Hypotéky, úvěry na bydlení | Komentářů 0 |

Máloco v životě vydrží věčně a zařízení bytu rozhodně není výjimkou. Zatímco nám se tak může zdát, že máme ještě všechno nové, ve skutečnosti už může být nejvyšší čas na výměnu. Pokud jsme si navíc pořizovali všechno současně a neprováděli průběžné úpravy, pravděpodobně nám také všechno začne zhruba ve stejnou dobu odcházet. V takovém případě budeme nejspíš muset sáhnout hlouběji do kapsy a na to nemusíme zrovna mít.

Když vám chybí prostředky na modernizaci bytu - foto, Hyperbydleni.cz

Úvěr na větší rekonstrukci

Nemůžeme-li si dovolit financovat modernizaci bytu z vlastních zdrojů, nabízí se hned několik náhradních řešení. Pokud se hodláme pustit do rozsáhlejší rekonstrukce včetně stavebních úprav, má určitě smysl uvažovat o klasickém spotřebitelském úvěru.

Záleží přitom jen na nás, zda dáme přednost nižším úrokům u tzv. účelových úvěrů, které pak lze ale využít pouze na bydlení, nebo si vezmeme bezúčelovou půjčku s tím, že část upotřebíme i na jiné výdaje. V takovém případě bude pravděpodobně nejvýhodnější tzv. předschválený úvěr od banky, ve které máme založený účet.

Nákup vybavení na splátky

Pokud ale plánujeme pouze výměnu nábytku či spotřebičů, můžeme to snadno vyřešit nákupem na splátky. Většina kamenných i internetových obchodů dnes splátkový prodej běžně nabízí, takže nás to při výběru nikterak neomezuje.

Princip takového nákupu je velmi jednoduchý. V podstatě jde hlavně o to, že za vybrané zboží nezaplatíme okamžitě celou částku, ale pouze tzv. akontaci, která představuje určité procento z ceny výrobku. Zbytek se pak rozloží do následných pravidelných splátek, u kterých je samozřejmě potřeba počítat s úroky. V některých případech se ale můžeme setkat i s nabídkami nákupu na splátky bez navýšení nebo s nulovou akontací.

Když vám chybí prostředky na modernizaci bytu, fotka

 

Úvěrové kreditní karty

Stále větší oblibě se těší kreditní karty, které fungují na podobném principu jako klasický nákup na splátky a jsou navíc mnohem flexibilnější. Lze s nimi běžně platit v obchodech nebo na internetu jako s normální platební kartou nebo vybírat peníze z bankomatu. Umožňují opakované nákupy a lákají také na nejrůznější bonusy a jiné odměny.

Podmínky pro získání takovéto karty nejsou nijak náročné, k jejich splnění obvykle stačí i velmi malý příjem. Výhodou je rovněž to, že pokud vypůjčenou částku vrátíme ve stanoveném termínu, často ani neplatíme úroky. V opačném případě nás nový nábytek či další vybavení domácnosti sice bude stát o něco více, ale jak dlouho bychom na něj jinak šetřili?

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Když vám chybí prostředky na modernizaci bytu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »