Co umožňuje Hypotéka s bonusem?

13.9.2012 | Zdeněk Bubák, www.finparada.cz | Hypotéky, úvěry na bydlení | Komentářů 0 |

ČSOB uvedla na trh v květnu 2012 novou Hypotéku s bonusem. Tato hypotéka má za cíl motivovat k věrnosti tím, že když klient u ČSOB zůstane, banka mu odpustí 5 % z výše úvěru. O první část bonusu mu bude jistina úvěru snížena po dvanácti letech splácení, o druhou polovinu na konci splatnosti úvěru. Pokud si klient například sjedná dvoumilionovou hypotéku, splatí při dodržení podmínek úvěr ponížený o 100 tisíc korun. Klient již od počátku splácí jistinu poníženou o výši bonusu a výše měsíční splátky je proto nižší oproti standardní hypotéce se stejnými parametry.

Co umožňuje Hypotéka s bonusem? - foto, Hyperbydleni.cz

K získání bonusu musí klient splnit dvě podmínky. Hypotéku v minimální výši 200 000 Kč musí splácet alespoň 20 let a mimořádná splátka může dosahovat maximálně 20 % ze zůstatku úvěru v době změny úrokové sazby.

Klient se ale nemusí obávat žádných sankcí, pokud by podmínky nesplnil. V takovém případě se z hypotéky stává standardní úvěr. Pokud již byla klientovi poskytnuta první část bonusu, pak o tuto částku nepřichází.

Klienti, kteří Hypotéku s bonusem již uzavřeli, mají už od ČSOB slíbeno na bonusech šedesát milionů korun. Z celkové výše úvěru jim banka odpustí 5 %, pokud zůstanou po celou dobu splácení u ČSOB. Za první čtyři měsíce od uvedení uzavřelo hypotéku, která odmění klienty za věrnost, již sedm stovek klientů. Celkový objem úvěrů přesáhl 1,2 miliardy korun. Na celkovém objemu nových hypoték se pak tento produkt odměňující věrné klienty podílí již několika desítkami procent.

„S Hypotékou s bonusem banka klientovi odpustí část úvěru - výše odměny je přitom natolik motivační, že nemusí každé tři roky nebo pět let porovnávat nabídky a vyjednávat refinancování,“ vysvětluje Ivana Bohatcová, výkonná manažerka segmentu Bydlení a úvěry ČSOB.

ČSOB novinkou mimo jiné reagovala i na současnou zvýšenou poptávku v oblasti refinancování hypotečních úvěrů. Z odhadů České národní banky vyplývá (viz Zpráva o finanční stabilitě 2011/2012), že podíl refinancovaných hypoték na nových prodejích roste až ke třetině a tento trend by měl ještě do konce roku zesílit. Nové podmínky letos u svých úvěrů vyjednávají totiž klienti, kteří uzavřeli smlouvy v rekordních letech 2007 a 2008.

Na refinancování hypoték se také zaměřuje Equa bank a Volksbank. Na refinancování a slučování úvěrů obecně se například orientuje UniCredit Bank.

Garantované fixní úrokové sazby u Refinancování hypoték od Equa bank:

Fixace úrokové sazby / Úroková sazba p.a.
• 3 roky / od 2,99 %
• 5 let / od 3,09 %

Úrokové Refinancování bez starostí do 90 % od Volksbank:

Fixace úrokové sazby / Úroková sazba p.a.
• 3 roky / od 4,09 %
• 5 let / od 3,99 %
• 10 let / od 4,89 %

Autor: Zdeněk Bubák, www.finparada.cz

Chcete-li zjistit, jaká hypotéka je pro Vás nejvýhodnější, využijte kalkulačku zde.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Co umožňuje Hypotéka s bonusem? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »