Co je nového v nabídce financování bydlení?

16.10.2012 | Zdeněk Bubák, www.finparada.cz | Hypotéky, úvěry na bydlení | Komentářů 0 |

Equa bank začala počátkem října nabízet výhodnější podmínky pro sjednání jejích hypotečních produktů. mBank se chystá nabídnout výhodnější úrokovou sazbu u nových hypoték s proměnlivou sazbou od listopadu. Stavební spořitelna České spořitelny nabízí překlenovací úvěr Hypo Trend dočasně s nulovým poplatkem za poskytnutí. Raiffeisen stavební spořitelna a Wüstenrot stavební spořitelna zvýšily limit pro úvěr ze stavebního spoření a pro překlenovací úvěr bez zajištění. Modrá pyramida stavební spořitelna, Hypoteční banka Wüstenrot a Českomoravská stavební spořitelna snižují sazby u některých úvěrů a nabízejí další akce.

Co je nového v nabídce financování bydlení? - foto, Hyperbydleni.cz

Equa bank nabízí 5 000 Kč jako bonus při sjednání hypotéky do konce roku

Od 4. října 2012 nabízí Equa bank hypotéky na refinancování a účelové hypotéky za výhodnějších podmínek. Minimální hranice výše úvěru pro nejnižší sazby se nově posouvá z 3 miliónů korun na 1,5 miliónu korun. Zároveň dochází ke snížení sazby u hypoték s pětiletou splatností. U Equa hypotéky na refinancování na 2,99 % p.a. a u Equa účelové hypotéky na 3,09 % p.a. Pokud si zájemce sjedná hypotéku do konce roku, dostane bonus ve výši 5 000 korun.

„Zároveň vycházíme klientům vstříc a snižujeme na polovinu minimální hranici výše úvěru pro nejnižší úrokové sazby. Nejvýhodnější sazbu lze tedy nově získat již pro hypotéky od 1,5 miliónu korun,“ říká Ondřej Hák, ředitel oddělení úvěrových produktů Equa bank.

mBank od listopadu sníží úrokové sazby u nových hypoték s proměnlivou sazbou

Hypotéku, kterou má třetina hypotečních zákazníků mBank, tj. s proměnlivou úrokovou sazbou a do výše padesáti procent hodnoty nemovitosti, s životním pojištěním, bude mBank v listopadu nabízet se sazbou 1,99 % p.a.

„Sazba 1,99 % je pro tuto konkrétní hypotéku konečná. Nemáme žádné nabídky od do. Každý zákazník už při žádosti o hypotéku ví, jakou sazbu dostane, pokud hypotéku poskytneme,“ říká generální ředitel mBank Roman Truhlář.

Uzavření HypoTrendu u Stavební spořitelny České spořitelny zdarma

Stavební spořitelna České spořitelny přichází se speciální nabídkou pro překlenovací úvěr Hypo Trend. Uzavření smlouvy je nyní zdarma, což platí pro období 1. října 2012 až 16. listopadu 2012. Ukončeny však byly akční nabídky na uzavření smlouvy o stavebním spoření zdarma (platily do 30. září 2012). Místo toho teď zájemce o stavební spoření obdrží dárek, kterým je batoh od firmy Husky.

Raiffeisen a Wüstenrot stavební spořitelna zvyšují limity pro úvěr bez zajištění

Raiffeisen zvýšila limit pro úvěr ze stavebního spoření bez zajištění na 700 000 korun a Wüstenrot poskytuje překlenovací úvěr Superúvěr bez zajištění nově do výše 600 000 korun. Wüstenrot aktuálně od 1.10. do 12.12.2012 také nabízí bonus ve výši 10 % z uspořené částky k 31. 12. 2012, maximálně z částky 20 000 Kč (pevná úroková sazba z úspor 2,0 % p.a., cílová částka min. 300 000 Kč).

Snížení úrokových sazeb u hypoték od Hypoteční banky Wüstenrot

Hypoteční banka Wüstenrot snížila s platností od 15. října úrokové sazby s tříletou a pětiletou fixací, za které poskytuje hypoteční úvěry na účely bydlení a refinancování, o 0,2 procenta. Snížení se týká všech druhů sazeb, tj. garantované, minimální i EXTRA sazby.

Výše úrokové sazby se odvíjí od výše hypotéky. Minimální sazby platí pro hypoteční úvěry od 1,3 mil. korun, EXTRA sazby pro hypotéky od 1,8 mil. Kč, přičemž v obou případech nesmí úvěr přesáhnout 85 % LTV.

Pokud si klient současně s hypotékou sjedná u Wüstenrotu také zvýhodněné životní a majetkové pojištění, sníží mu banka úrokovou sazbu o další 0,2 procenta.

Hypotéku Wüstenrot na vlastní bydlení ve výši od 1,8 mil. Kč nabízí banka s úrokem od 2,79 % p. a., ještě výhodnější sazbu může klient získat u hypotéky na refinancování, a to od 2,69 % p. a.

Modrá pyramida stavební spořitelna snižuje sazbu u Hypoúvěru

Modrá pyramida snížila sazbu u překlenovacích úvěrů Hypoúvěr (z 3,44 % na 3,24 % p.a.) a Hypoúvěr 100 (z 4,44 % na 4,24 % p.a.).

Aktuálně nabízí benefit spočívající v tom, že pokud klient uzavře novou smlouvu o stavebním spoření s kódem a ve stanovené lhůtě pro vložení prostředků vloží na účet minimálně 20 000 korun, získává prémii na účet stavebního spoření ve výši úhrady za uzavření smlouvy o stavebním spoření, maximálně ve výši 2 000 korun.

Další nabídkou je Rostoucí úrok platný pouze pro smlouvy v tarifu Kredit bez navázaného překlenovacího úvěru. Po dobu trvání této nabídky získává klient benefit ve formě vrstveného úročení zůstatku, kdy jsou jednotlivá pásma zůstatku úročena standardním úrokem tarifu Kredit a dále některá pásma ještě bonusovým úrokem nad tento rámec.

Českomoravská stavební spořitelna snižuje sazby u vybraných překlenovacích úvěrů

Sazby u úvěrů Topkredit, Tophypo a Kredit 90 Refin od Českomoravské stavební spořitelny (Lišky) poklesly o 0,2 % p.a.. Aktuálně nabízí dětem při uzavření smlouvy o stavebním spoření v období 1. října až 31. prosince 2012 prémii až 1 000 korun (při cílové částce 200 000 Kč). Další nabídkou je prémie na předchozí smlouvě při uzavření nové smlouvy (mimořádná nabídka pro smlouvy v 3% tarifech, mimořádná nabídka pro Bonusové smlouvy).

Autor: Zdeněk Bubák, www.finparada.cz
 

Chcete-li zjistit, jaká hypotéka je pro Vás nejvýhodnější,Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Co je nového v nabídce financování bydlení? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »