Zrychlené platby v IKEA před Vánocemi – bezkontaktní platby a samoobslužné pokladny

10.12.2012 | Zdeněk Bubák, www.finparada.cz | Hypotéky, úvěry na bydlení | Komentářů 0 |

Společnost IKEA spustila od prosince bezkontaktní platby. Platit bezkontaktně pomocí platebních karet a mobilních telefonů se speciálními čipy je možné na pokladnách ve všech čtyřech obchodních domech IKEA v České republice. Bezkontaktní technologie umožňuje rychlejší a pohodlnější placení.

Zrychlené platby v IKEA před Vánocemi – bezkontaktní platby a samoobslužné pokladny - foto, Hyperbydleni.cz

„K bezkontaktním platbám, tedy úhradám, kdy zákazník nemusí svoji platební kartu vkládat do čtecího zařízení a zadávat PIN, jsme přistoupili v rámci urychlení platební transakce v našich obchodních domech. Tato novinka bude pohodlnější pro všechny zákazníky, jelikož se zrychlí proces plateb a zkrátí tak čas strávený u pokladny. Je to také jednoduchý a bezpečný způsob placení,“ uvedl Radek Pazour, manažer vztahů se zákazníky IKEA Česká republika, s.r.o.

Terminály pro bezkontaktní úhrady jsou od prosince na všech pokladnách obchodních domů IKEA, včetně samoobslužných. IKEA přijímá běžné platební karty (VISA, VISA Electron, MasterCard a Maestro) s bezkontaktním čipem a platba bude možná i pomocí mobilních telefonů se zabudovanou technologií NFC. Bezkontaktně a bez zadání PIN bude možné v obchodních domech IKEA platit částky do výše 500 Kč. V případě vyšší hodnoty nákupu zákazník již zadá PIN. Bezkontaktní platby je již nyní možné provádět v obchodních domech IKEA na pokladnách v restauraci a v bistru.

Samoobslužné pokladny

V rámci úspory času mohou zákazníci IKEA nově využívat také expresní samoobslužné pokladny, a to od června letošního roku v obchodním domě IKEA Praha-Zličín a od října v IKEA Praha-Černý Most. V každém obchodním domě je k dispozici zákazníkům dvanáct expresních samoobslužných pokladen. V ostatních obchodních domech IKEA v České republice si zákazníci budou moci vyzkoušet samoobslužné pokladny během příštího jara.

„Reakce ze strany našich zákazníků na zavedené expresní samoobslužné pokladny jsou pozitivní. Jen v obchodním domě IKEA na Zličíně si k nim za relativně krátkou dobu od spuštění, tj. od června, našlo cestu přibližně třicet procent zákazníků a jejich obliba stále roste,“ sdělil Radek Pazour.

Expresní pokladny jsou samoobslužné a lze na nich platit pouze bezhotovostně, tj. prostřednictvím platebních karet, a do 15 položek na jeden nákup. Zákazníci zde mohou bez problému uplatnit i členskou klubovou kartu IKEA FAMILY. Platba je intuitivní a jednoduchá, v případě nutnosti je vždy k dispozici pokladní, která zákazníkovi poradí.

Zrychlené platby v IKEA před Vánocemi – bezkontaktní platby a samoobslužné pokladny, fotka

 

Kde se dá v ČR bezkontaktně platit už teď a co se plánuje?

Bezkontaktní platební terminály mohou zákazníci využít již delší dobu v prodejnách Billa, Penny Market, Interspar, Globus, Žabka, C&A, v restauracích domů s nábytkem IKEA, ve vybraných prodejnách Albert, v hračkářství Dráčik, v čistírnách Bell&Blanc, v lékárnách SimonPharma, v hobby marketech OBI, v řetězci prodejen s tabákovými výrobky společnosti Valmont, knihkupectví Neoluxor a Neopalladium, či vybraných drogeriích Teta.

Nedávno se bezkontaktní platební terminály objevily nebo se brzy objeví v restauracích McDonald's, kavárnách Starbucks, v řetězci s oblečením Kik, drogeriích Rossman, prodejnách s nábytkem KIKA, v Makru, Hornbachu, Neoluxoru, Ternu, v prodejnách s občerstvením Paneria, prodejnách Puma, Reno, či lékárnách Pharmaland.

Zrychlené platby v IKEA před Vánocemi – bezkontaktní platby a samoobslužné pokladny, fotka

 

Debetní karty s funkcí bezkontaktního placení nabízí Česká spořitelna, Fio banka a GE Money Bank. Kreditní karty s bezkontaktní funkcí nabízí Citibank, Zuno Bank a Komerční banka, která nabízí také bezkontaktní placení pomocí rámečku pro telefony iPhone. ČSOB a mBank by měly bezkontaktní karty začít nabízet do konce roku 2012 a Equa bank je připraví pro začátek roku 2013.

ČSOB v nedávné době představila nový projekt mobilních plateb v ČR. Jedná se o společný projekt společností MasterCard Europe, Wincor-Nixdorf, ČSOB a Ery – MasterCard Mobile. Tato moderní metoda má široké uplatnění a umožňuje placení mobilním telefonem na internetu, také například i pro dárcovské platby, jízdné, placení v kamenných obchodech atp. Službu banka klientům slíbila nabízet do konce tohoto roku.

Autor: Zdeněk Bubák, www.finparada.cz
 

Chcete-li zjistit, jaký účet je pro Vás nejvýhodnější,Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Zrychlené platby v IKEA před Vánocemi – bezkontaktní platby a samoobslužné pokladny zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »