Banky nabízejí klientům postiženým povodněmi odklad splátek u hypoték

24.6.2013 | Zděněk Bubák, www.finparada.cz | Hypotéky, úvěry na bydlení | Komentářů 0 |

UniCredit Bank podpoří své klienty, kteří se dostali do tíživé životní situace v důsledku povodní. Pokud splácí hypoteční úvěr, mohou banku požádat o odložení splátek až o 6 měsíců bez jakýchkoliv sankcí. Stačí prokázat, že jejich finanční situace byla vážně ovlivněna povodní, nebo povodeň způsobila vážné škody na jejich majetku.

Banky nabízejí klientům postiženým povodněmi odklad splátek u hypoték - foto, Hyperbydleni.cz

„Hledali jsme řešení, jak se o naše klienty zasažené povodní postarat a efektivně jim pomoci. Většina z nich nyní sčítá škody, snaží se zachránit, co se dá. Nepochybně budou muset hradit spoustu nákladů, se kterými nepočítali. Naše nabídka jim pomůže rychle obnovit finanční stabilitu, vysvětluje Giovanni Guidi, ředitel osobního bankovnictví UniCredit Bank.

Zároveň lze očekávat zvýšený zájem o nové úvěry. Řada nemovitostí bude kvůli škodám způsobeným povodní stržena, jiné si vyžádají rekonstrukci. „Jsme připraveni poskytnout klientům úvěr na výstavbu nového bydlení nebo rekonstrukci toho stávajícího, případně existující úvěry navýšit. Nabízíme hypotéky se sazbou již od 2,2 % p.a., s tříletou fixací pak od 2,74 %. Zároveň nabídneme zájemcům zvýhodněnou povodňovou PRESTO půjčku od 5 % p.a., a to zcela bez poplatků,“ dodává Darek Filip, ředitel Household Financing UniCredit Bank.

V UniCredit Bank současně trvá až do konce srpna poplatková dovolená, klienti neplatí poplatky za sjednání hypotéky ani poplatek za správu a vedení úvěru po celou dobu splácení. To se týká nových zájemců i klientů, kteří plánují refinancování hypotéky či optimalizaci spotřebitelských úvěrů, bez ohledu na povodně.

Další banky také nabídly bonusy klientům postiženým povodněmi

U hypoték České spořitelny mohou klienti využít rychlejší způsob vyplácení pojistných událostí bez souhlasu banky do určitého limitu a individuální řešení odkladu splátek.

ČSOB nabízí u své Půjčky na lepší bydlení pro postižené povodněmi zvýhodněnou úroková sazba 6,9 % p. a. Zvýhodněné sazby jsou k dispozici také u neúčelových půjček.

Pro všechny občany postižené povodněmi připravila Komerční banka Osobní úvěr se zvýhodněnými podmínkami. Úvěr je osvobozen od veškerých poplatků a má o dva procentní body nižší úrokovou sazbu oproti standardní nabídce.

Zdeněk Bubák, www.finparada.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Banky nabízejí klientům postiženým povodněmi odklad splátek u hypoték zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »