Možnosti financování bydlení

12.8.2013 | PR článek | Hypotéky, úvěry na bydlení | Komentářů 0 |

Finanční stránka vlastního bydlení bývá poměrně zásadním problémem, zejména při jeho pořizování. Existuje několik způsobů řešení, ne všechny se však hodí pro každého.

Možnosti financování bydlení - foto, Hyperbydleni.cz

Komerční sdělení

Podpora státu

V minulých letech bylo možné získat za splnění určitých podmínek státní podporu, kterou lidé hovorově nazývali novomanželská půjčka. Jednalo se o tzv. Úvěr 300. V současné době je tento program pozastaven. Není však vyloučeno, že aktivita tohoto fondu bude znovu obnovena.

Tak jako tak je ale jisté, že tento finanční zdroj je ve většině případů považován především za jeden z více zdrojů spolufinancování.

Druhý způsob státní podpory bydlení spočívá ve státní finanční podpoře hypotečního úvěrování, což je příspěvek státu při splácení hypotečního úvěru. Účel? Vypořádat se s úrokovými sazbami hypotéky.

Problém? Ano. Opět je tu omezení věku žadatele na 36 let, podmínky také omezují výši podporovaného úvěru dle typů nemovitostí. Navíc je tato podpora poskytována jen tehdy, neklesnou-li průměrné úrokové sazby minulého roku pod 5 %. Kvůli tomu je pro rok 2013 tato podpora bohužel také nulová.

Hypotéka

Asi nejčastější a pravděpodobně také nejspolehlivější formou financování vlastního bydlení jsou dnes hypotéky. A důvod? Výše úvěru závisí jen na vaší aktuální finanční situaci a možnosti využití peněžních prostředků jsou velmi široké. Navíc máte možnost upravovat si způsoby splácení podle toho, jak zrovna potřebujete. Tedy snížit výši splátek, předčasně splatit část úvěru, ale také odložit nebo dočasně přerušit splácení.

Další typy půjček na bydlení

Jsou tací, kteří na spotřebitelské úvěry nedají dopustit, a to i co se týče právě financování projektu bydlení. Pozor ale dávejte při výběru půjčky. Rozhodně Vám nedoporučujeme uvěřit zdánlivě výhodným a atraktivním nabídkám některých nebankovních institucí. Výše úroků a poplatků zde bývá nepřiměřeně vysoká.

Pokud se rozhodnete vzít si klasickou půjčku, pak jedině od spolehlivé a prověřené banky, na jejíž pravidla a podmínky se můžete spolehnout.

Stavební spoření

V posledních letech velmi diskutovaná forma spoření i financování bydlení. Na první pohled ideální způsob, jak získat prostředky, ale výše úvěru je zde omezená výší úspor. Navíc je to možnost do značné míry limitující – ne všichni měli včas uzavřené stavební spoření a nyní nemají dostatek úspor, nebo naopak své stavební spoření již utratili například na vybavení prvního bydlení a podobně.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Možnosti financování bydlení zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »