Jak si správně nastavit finanční cíle pro rok 2016?

4.2.2016 | PR článek | Hypotéky, úvěry na bydlení | Komentářů 0 |

Začátek roku je ideální dobou pro stanovení nových cílů a jejich naplánování. Je důležité své plány realizovat postupně, podívat se dopředu a stanovit si reálné finanční cíle, kterých chce člověk nejen v roce 2016 dosáhnout. Začít lze například u spoření.

Jak si správně nastavit finanční cíle pro rok 2016? - foto, Hyperbydleni.cz

Rozumné předsevzetí, za které by si člověk ve stáří poděkoval, může být závazek začít si spořit na penzi a nespoléhat jen na stát. Je důležité se včas rozhodnout, kam a kolik peněz ukládat. I přes varování odborníků si však stále přes 30% Čechů si na stáří vůbec nespoří.

Finanční plán je základ

Pro začátek je třeba vzít v úvahu své dosavadní příjmy a výdaje. Stanovte si sumu, kterou jste schopni měsíčně uspořit a začněte pravidelně spořit. Je dobré si uvědomit, že i sebemenší odložená částka se počítá. Důležité je s odkládáním peněz neotálet.

Pokud někdo přemýšlí nad tím, jak vymyslet finanční plán, který bude vycházet z jeho aktuálního rozpočtu a cíle, měl by se poradit se zkušeným finančním specialistou, který mu sestaví plán na míru.

Jak si správně nastavit finanční cíle pro rok 2016?, fotka

 

Kde výhodně spořit tisícikorunu

V České republice patří spoření na penzi mezi nejoblíbenější finanční produkty. Od roku 2013 je jedinou možností doplňkové penzijní spoření. Proč je stále oblíbené? Spořitelny si účtují minimální poplatky, navíc lze čerpat zajímavý státní příspěvek. Vznikl produkt, který je zajímavý pro každého dospělého člověka, který myslí na své stáří.

Při spoření tisícikoruny měsíčně je doplňkové penzijní spoření nejvýhodnější. Jeho největším kladem je právě státní podpora. Nezřídka se stává, že si ho lidé sjednávají pouze kvůli ní.

Doplňkové penzijní spoření se od roku 2016 dočkalo zvýhodnění svých podmínek. Kromě toho, že ke každé tisícikoruně stát přispívá 230 korunami (ročně až 2760 korun), mohou lidé při podávání daňového přiznání využít odečtu dalších dvou tisícovek místo jedné. Ročně tedy odečtou 24 tisíc korun místo dřívějších 12 tisíc korun.

Penzijní spoření má nespornou výhodu ve své flexibilnosti. Kdykoli si můžete upravit výši svých příspěvků a rovněž změnit svou strategii spoření.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jak si správně nastavit finanční cíle pro rok 2016? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »