Více než tři čtvrtě Čechů věří stavebnímu spoření

5.5.2016 | PR článek | Hypotéky, úvěry na bydlení | Komentářů 2 |

Češi stále věří stavebnímu spoření. Pro smlouvu by si do spořitelny, podle odhadů, přijde o desetinu více lidí než v loňském roce. Zároveň bude zřejmě pokračovat růst zájmu o úvěry.

Více než tři čtvrtě Čechů věří stavebnímu spoření - foto, Hyperbydleni.cz

Stavební spoření má v Česku velkou tradici a stále je v kurzu. Spořitelny realizovaly loni úvěry za necelých 49 miliard korun, což je ve srovnání s předchozím rokem nárůst o 22 procent. Naopak smluv o stavebním spoření loni o čtvrtinu ubylo. Spořitelny jich uzavřely zhruba 459 tisíc.

Více než tři čtvrtě Čechů stále vnímá stavební spoření jako atraktivní možnost, jak šetřit peníze. Je to pro ně bezpečný a důvěryhodný produkt. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti IBRS pro ČMSS.

Stavební spoření je podle odpovědí respondentů vhodné především pro spoření na bydlení, pro získání úvěru na rekonstrukci nebo pro získání úvěru na pořízení nového bydlení.

Zhodnocení až 3,5 procenta ročně

Stavební spoření je neustále jedním z nejvýnosnějších produktů při prakticky nulovém riziku. Aktuální úrokové sazby se pohybují kolem 1 procenta. Samozřejmě lze stále využít státního příspěvku, a to až 2 tisíce korun ročně k vloženým 20 tisícům.

Stavební spoření, při současných nízkých úrokových sazbách na jiných konzervativních produktech, motivuje klienty k ukládání mnohem větších částek. Důvod? Ve stavebním spoření mohou klienti získat zhodnocení 3,5 procenta ročně, což žádný jiný zabezpečený produkt nepřináší.

Zároveň může střadatel peníze ze stavebního spoření na cokoli. Podle průzkumu Asociace českých stavebních spořitelen jde ale naprostá většina úspor na rekonstrukci bydlení nebo na vybavení domácností.

Každý kdo spoří, má zároveň nárok na výhodnější úvěr. Po dvou letech spoření má každý možnost získat řádný úvěr ze stavebního spoření. Jeho velkou výhodou je pevná úroková sazba, která poskytuje jistotu, že se splátky v průběhu splácení nezvýší.

Světlé zítřky stavebního spoření

Pro rok 2016 počítají finanční domy s oživením zájmu o “stavebko”. ČMSS očekává opětovný růst v nově uzavřených smlouvách, který by se měl pohybovat v řádu do 10 procent. Situaci nahrává, že se daří ekonomice a domácnosti mají více peněz.

Prostředí nízkých úrokových sazeb zůstane stejné i letos. Úrokové sazby u úvěrů tak budou stále velmi výhodné. Mezi zabezpečenými spořicími produkty nebude mít stavební spoření ani v roce 2016 žádnou konkurenci.

Pravdou ale je, že hodně levné hypoteční úvěry lákají zájemce o bydlení určitě víc.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

David Vozák: Dobrý den, nesouhlasím....< Odpovědět

Pavel: No jasně. A také víc jak tři...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »