Franchising jako moderní model expanze úspěšného konceptu.

23.5.2008 | www.zapabar.cz | Legislativa | Komentářů 0 |

Nejen nadnárodní řetězce mohou k budování provozoven využívat princip franchisingu – podnikání pod cizím jménem. V říjnu byla v Praze otevřena první franchisová provozovna nového ryze českého konceptu specializovaných koktejlových barů Zapa Bar. Základem pro nastartování projektu bylo úspěšné fungování Zapa Baru v Českém Krumlově, který si získal dobré jméno u nás i v zahraničí.

Franchising jako moderní model expanze úspěšného konceptu. - foto, Hyperbydleni.cz

Nejen nadnárodní řetězce mohou k budování provozoven využívat princip franchisingu – podnikání pod cizím jménem. V říjnu byla v Praze otevřena první franchisová provozovna nového ryze českého konceptu specializovaných koktejlových barů Zapa Bar.
Základem pro nastartování projektu bylo úspěšné fungování Zapa Baru v Českém Krumlově, který si získal dobré jméno u nás i v zahraničí. “To je škoda, že něco podobného není i v našem městě” říkali často návštěvníci Českého Krumlova. Tak se zrodila myšlenka vytvoření přenositelného konceptu a jeho expanze.

“Po zralé úvaze a na základě analýzy jsme se rozhodli využít systém franchisingu,” říká Radovan Musil, ředitel společnosti. “Autorům konceptu umožňuje rychlejší expanzi a jeho příjemcům – samostatným podnikatelům - umožňuje podílet se na úspěšném a ověřeném konceptu, získat know-how, těžit ze společného marketingu – výrazně tedy zvýšit jistotu svého podnikání.”

Autoři konceptu Zapa Bar sázejí na nabídku špičkových koktejlů a příjemnou atmosféru.
“Kultura pití míchaných nápojů má u nás ještě velký potenciál” říká Zdeněk Hejtmánek, zakladatel řetězce. “Kvalitní míchané nápoje patří k tomu nejlepšímu, čím lze potěšit smysly, bohužel současná nabídka vhodných specializovaných koktejlových barů není dostatečná. Ve většině případů se jedná o podniky zaměřené na turisty, kde je problémem hluk, obsluha i cena, nebo podniky vybavené obrazovkami, které působí negativně na vzájemnou komunikaci hostů.”

Toto volné místo se právě snaží vyplnit provozovny Zapa Bar. “Našim hlavním cílem je spokojený host – host, který se rád vrátí. Toho docilujeme špičkovými recepturami, použitím vždy těch nejlepších surovin, propracovaným a pečlivě dodržovaným postupem přípravy a kvalitně vyškolenou obsluhou. To vše v příjemné atmosféře za poslechu kvalitní hudby,” charakterizuje nosnou myšlenku konceptu Musil.

Specialitou v nabídce míchaných nápojů je řada “Premium”, jejímž základem jsou nejlepší receptury ze standardní nabídky, připravované ale z nadstandardních surovin. “Nejen vyší kvalita surovin, ale především dlouholetými zkušenostmi vyvážená chuť jednotlivých ingrediencí je to, co vyvolává mimořádný chuťový prožitek. Je to cílená nabídka pro ty, kteří již ví co hledají,” vysvětluje Hejtmánek.

Společnost chce na základě zkušeností z první franchisové provozovny pokračovat v expanzi do dalších měst.

A jaké jsou největší překážky rozvoje konceptu? “Nabídka vhodných prostor pro budování provozoven,” odpovídá Musil.

Adresy provozoven:

Latrán 15, 381 01, Český Krumlov
Dušní 6, 110 00, Praha 1

Webová adresa: 

www.zapabar.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 8

Diskuze

Článek Franchising jako moderní model expanze úspěšného konceptu. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »