Češi si pojišťují novou elektroniku stále častěji

28.5.2013 | Tisková zpráva | Pojištění | Komentářů 0 |

Praha, 28. května 2013 – Z interních dat společnosti Electro World vyplynulo, že Češi si při koupi nové elektroniky sjednávají stále častěji pojištění, které kromě prodloužené záruky kryje také náhodné či neočekávané poškození výrobku. V Electro Worldu zaznamenávají nárůst uzavřených pojistek, v letních měsících dokonce až o 20 %.

Češi si pojišťují novou elektroniku stále častěji   - foto, Hyperbydleni.cz

Interní průzkumu Electro Worldu dále ukázal, že nejčastěji Češi rozbíjí notebooky (10 % případů) či digitální fotoaparáty a kamery (také 10 %). Mobilní telefony pak tvoří přibližně 8 % nahlášených pojistných událostí.

Nejčastějšími příčinami pojistných událostí jsou pád, voda a písek

U televizí a velkých bílých spotřebičů evidují v Electro Worldu nejvíce pojistných událostí v době, kdy elektronice skončila záruční lhůta, a zákazníci tak pojistku uplatňují jako prodlouženou záruku. Naopak technické vymoženosti, například notebooky, tablety, fotoaparáty, kamery či mobily, jsou velice náchylné na poškození i během záruky a stát se jim může při běžném používání i na cestách cokoliv. Z interního průzkumu Electro Worldu dále vyplynulo, že mezi nejčastější typy poškození u přenosné elektroniky patří jejich náhodný pád či polití a převážně v létě pak utopení nebo zanesení pískem. „Lidé si často neuvědomí, že právě tyto příčiny nekryje běžná záruka či jiné pojištění, například pojištění domácnosti. Zejména v létě, kdy mnoho z nás vyráží na dovolenou, bychom neměli kromě našeho zdraví zapomínat pojišťovat také elektroniku, kterou si bereme s sebou na cesty,“ říká Anna Rumianová, E-commerce a Service Manager CZ/SK ve společnosti Electro World.

Exkluzivní pojištění Happy Care lze uzavřít přímo v Electro Worldu při koupi jakéhokoliv produktu (vyjma příslušenství) podle typu na 6 – 60 měsíců. Pojištění kryje kromě prodloužené záruky také náhodné či neočekávané poškození výrobku, které zapříčinil zákazník. I v takovém případě je zboží v co nejkratší době, obvykle do 22 dnů od nahlášení, opraveno či vyměněno za produkt se stejnými či vyššími parametry.

Pokud je oprava rozbitého zboží rentabilní, produkt v co nejkratší lhůtě opravíme. U řady pojistných událostí je však nutné výrobek vyměnit. Pojištění Happy Care, které lze uzavřít v Electro Worldu, je unikátní v tom, že nereflektuje amortizaci produktu. Pojištění lze sjednat až na 5 let, což v praxi znamená, že zákazník v rámci výměny zboží díky rychlému pokroku v technologiích dostane dokonce lepší výrobek, než který si původně koupil,“ upřesňuje Anna Rumianová a dodává: „V loňském roce jsme v Electro Worldu řešili několik tisíc pojistných událostí, včetně řady kuriózních případů. Například jeden náš zákazník upustil při nakládání do auta novou LED televizi na zem a ta se úplně roztříštila. Naštěstí byl pojištěn, a tak se vše ihned vyřešilo a za několik minut odcházel domů s novým spotřebičem. Zákazníkům doporučujeme, aby si pro jistotu naši pojistku Happy Care při koupi výrobků uzavřeli.“Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Češi si pojišťují novou elektroniku stále častěji zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »