Kolik vteřin stačí zloději k návštěvě vašeho domova?

8.3.2016 | PR článek | Pojištění | Komentářů 0 |

Dostat se do vašeho bytu či domu je pro dnešní moderní zloděje mnohem jednodušší, než byste si mohli myslet.

Kolik vteřin stačí zloději k návštěvě vašeho domova? - foto, Hyperbydleni.cz

Na překonání zámků kolikrát stačí pár šikovných pohybů a několik sekund času. Polovina domácností v Česku navíc není ani dostatečně pojištěna.

Minulý rok bylo - podle policejních statistik - vykradeno přes 34 tisíc objektů. Problém je, že 72 % všech vloupání zůstává neobjasněno. Naděje na vrácení ukradených věcí je ale minimální i v případě, že se pachatele podaří vypátrat a zadržet. Podle údajů pojišťoven způsobili zloději obyvatelům domů a bytů škody přesahující 1,5 miliardy korun.

Průměrná hodnota vybavení české domácnosti se podle odhadu expertů pohybuje okolo půl milionu korun. Pojištěna ale není ani polovina z nich. Pojištění domácnosti přitom stojí  stejně jako dva rohlíky denně.

Kolik vteřin stačí zloději k návštěvě vašeho domova?, fotka

 

70 % domácností vykradeno hrubou silou

Většina lidí žije v iluzi, že jejich byt či dům chrání bytelné zámky, na které jsou zloději krátcí. Realita je ale jiná. Do 70 procent všech objektů se lze bez problémů vlámat pouze za použití hrubé sily. Jednoduše řečeno - zlodějům obvykle stačí prosté páčidlo.

Dnešní zloději jsou stále vynalézavější a ovládají moderní SG metodu vloupání. Pomocí speciálního klíče otevřou dveře během pár sekund, na zámku navíc nezanechají žádné viditelné stopy.

Naprostá většina zlodějů si předem tipuje, kterou domácnost vykradou. Nedbalost lidí jim jde často na ruku - absence kvalitních dveří, nedbání základních bezpečnostních pravidel, nezamykání ani během noci.

Čím větší počet překážek musí zloději překonat, tím spíše si vše rozmyslí. Odradit je může řada věcí: vysoký plot, psi na zahradě nebo například kamerový systém. Opravdu funkčním zabezpečením jsou kvalitní bezpečnostní dveře minimálně třetí třídy. Jimi je dnes vybavena pouze necelá třetina objektů.

Stoprocentní ochrana přesto neexistuje. Všechny zmíněné bezpečnostní prvky je vhodné doplnit pojistkou. Obecně platí: Čím náročnější bezpečnostní prvek musí zloděj překonat, tím vyšší bude i potencionální plnění od pojišťovny.

Kolik dnes stojí pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti pro případ vloupání nebo havárie je základem každé spokojené rodiny. Cena za jeden den pojištění běžné domácnosti je dle pojišťoven stejná, jako když si člověk dopřeje dva rohlíky.

Průměrná hodnota vybavení domácnosti v České republice se pohybuje okolo půl milionu korun. Cena ale kvůli opotřebení postupně klesá. Pokud nechcete dostat za případnou škodu méně, vyplatí se uzavřít pojistku na takzvanou “novou cenu”. Je sice o něco málo dražší, ale v případě škody vám pojišťovna vyplatí částku, za niž je aktuálně možné koupit stejnou novou věc.

Můžete také zvolit takzvanou indexaci, při níž se pojistné plnění přepočítává podle aktuálního vývoje inflace. Pojistku je důležité každé dva až tři roky či při koupi nového vybavení aktualizovat.

Pojištění domácnosti lze pořídit i přes internet, často získáte i zajímavou slevu.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Kolik vteřin stačí zloději k návštěvě vašeho domova? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »