Jak se bránit stagnaci realitního trhu?

9.8.2011 | Prolux Consulting Int. s.r.o. | Realitní trh

Jak jsme již několikrát na tomto portálu zmiňovali, průzkumy analytického oddělení realitní kanceláře PROLUX upozorňovaly, že tolik očekávané oživení realitního trhu je v nedohlednu.

Jak se bránit stagnaci realitního trhu? - foto, Hyperbydleni.cz

 

Nenastalo tak ani v letošním prvním pololetí, což je podloženo statistikami Českého úřadu zeměměřičského a statistického, který svůj výzkum opřel o skutečně realizované počty řízení resp. transakcí, zapsaných do katastru vkladem (přičemž sledovány byly změny, které vznikají především v důsledku smlouvy).

Před přehnaným optimismem varovaly průzkumy PROLUX zejména klienty, kteří s prodejem váhají. Podle zjištění ČNB „krize realitního trhu neodchází“. Jednání s nabízejícími či poptávajícími klienty, jimž je u vyspělých realitních kanceláří poskytováno bezplatné odborné poradenství, probíhají různými formami denně. U tohoto typu realitní kanceláře můžete kdykoliv oslovit telefonní operátorku na lince call centra popř. zanechat hlasovou zprávu a spojení, napsat s využitím internetových stránek firmy. V reálných tržních cenách se uskutečňují denně jednání mezi vlastníky nemovitostí a zájemci, kteří tyto ceny nabízejí, domlouvány jsou desítky fyzických prohlídek.

Jak se stagnaci realitního trhu tedy bránit? Rada je jednoduchá. Poptávající – vyberte si v nabídce realitní kanceláře některou z nemovitostí, která splňuje vaše požadavky a očekávání, a nabídněte majiteli nemovitosti cenu, kterou jste ochotni a schopni uhradit v daném místě a čase. Nabízející, skutečně rozhodnuti o prodeji své nemovitosti - využijte propracovaných systémových nástrojů oslovení širokého okruhu veřejnosti prezentací vaší nemovitosti! Pokud je tato nemovitost profesionálně označena poutačem „na prodej“ a nabízí se v reálné tržní ceně, dochází k prodeji téměř okamžitě. Reflektujte reálné nabídky zájemců o koupi, kteří zcela vážně prezentují výše kupních cen. V závěru těchto bezproblémových transakcí zkonzumujte bezplatný právní servis a prověření schopnosti kupujícího - řádně a včas uhradit prodejní cenu nemovitosti.

Stagnace realitního trhu musí být tedy rozhýbána investicemi do služeb, do jednotlivých kroků podpory prodeje. 100% označených zakázek upoutá pozornost zájemců o koupi. Týmy zaměstnanců, kteří s vámi komunikují a konzultují dílčí etapy nabídky nemovitostí, případně vás průběžně informují o reakcích trhu, by měly již brzy vystřídat mnohdy neodbornou práci realitního makléře, který sdílí zakázku s dalšími subjekty a čeká v podstatě, až obchod nějakým způsobem „dopadne“.

Ochota většiny subjektů jít touto cestou samozřejmě v tomto ohledu absentuje. Při neměnné výši odměny či provize, sdílených zakázkách a nevýhradních smlouvách není zaručena návratnost nákladů, investovaných do podpory prodeje, které se pohybují v řádech desetitisíců korun. Daleko dostupnějším nástrojem pak může být v nekalém konkurenčním boji štvavá a účelová kampaň, která v konečném důsledku poškodí vždy vás, klienty, a celou stagnaci realitního trhu podpoří.

zdroj: www.prolux.czTisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »