Není prohlídka jako prohlídka

19.7.2007 | Vladimír Iliev | Realitní trh | Komentářů 0 |

Schopnost realitky oslovit co nejvíce potenciálních klientů přímo souvisí s tím, jak má dobrý informační systém. Virtuální prohlídka s aktivním půdorysem je ideální řešení prezentace nemovitostí pro realitní kanceláře. Lidé si zvykli na možnost nakupovat byty, domy nebo pozemky přes internet a spoléhají na to, že se už nemusejí všichni členové domácnosti vydat na obhlídku lokality a samotného příb

Na českém trhu nabízí možnost vytvoření panoramatické virtuální prohlídky kromě vaší firmy i zhruba 10 dalších subjektů. V čem jste lepší?


Nevím, jestli nejlepší, každá firma je v něčem specifická, ale určitě se odněkterých firem lišíme tím, že nabízíme nejen panoramatické, ale i sférické prohlídky. Což jsou prohlídky, které jednoduše řečeno umožňují i pohled dolu a nahoru, tedy skutečných 360x180°. Další rozdíly lze nalézt v kvalitě a výběru času kdy se prohlídky fotografují. A jako jedni z mála nejen v České republice nabízíme i možnost zobrazení prohlídek na celou obrazovku, tzv. fullscreen. Zakládáme si na tom, že jsme opravdu fotografové a nabízíme nejlepší kvalitu za přijatelnou cenu.

Dobrá VR prohlídka by měla umožnit propojení jednotlivých pohledů pro vytvoření komplexní představy. Nicméně objektiv rybí “oko”, který se u některých VR prohlídek používá zkresluje. Není to rozpor?


Není v tom rozpor. Nabízíme několik technologií a kvalit. V současné době používáme 5 technologií fotografování a 3 technologie zpracování. Máme vyvinuty i své technologie prohlížení, které eliminují i různá zkreslení. Výstupy potom přizpůsobujeme požadavkům klientů.

Jakou máte cenovou politiku? Jak moc je pracné virtuální prohlídku vytvořit a jak plánuje zatraktivnit tento produkut i pro realitní kanceláře?


Naše cenová politika je jednoduchá: nabídnout co nejvyšší kvalitu za přijatelnou cenu. Přičemž kvalitu upřednostňujeme. Díky tomu, že používáme různé technologie, jsme schopni se přizpůsobit požadavkům klientů na kvalitu i kvantitu. Naši cenovou politiku zakládáme na dlouhodobé spolupráci, není důležitý “krátkodobý zisk”, ale dlouhodobě spokojený zákazník. Vytvořit virtuální prohlídku se zdá na první pohled jednoduché, ale pokud chcete nabídnout skutečnou kvalitu, musíte se neustále učit a zlepšovat. A to nejen ve fázi fotografování, ale i ve fázi zpracování, které je časově neméně náročné.

Asi velkou konkureční výhodou je, že nabízíte možnost optimalizace vašich VR prohlídek dokonce i tak, aby si je v klidu mohli vychutnat i ti, kdo mají připojení na internet přes vytáčenou linku. Nezratí se při optimalizaci možnost shlédnot podrobné detaily a zoom?

Ano, naše prohlídky standardně optimalizujeme pro různá připojení. Naštěstí vývoj jde neustále kupředu a klientů s vytáčeným připojením je čím dál méně. Snažíme se neustále vylepšovat technologie prohlížečů, nicméně k určité ztrátě kvality dochází, zejména tím, že prohlídky vidí v menším okně, ne na celou obrazovku. Bohužel a bohudík je to stále jen digitální technologie, která je neúprosná. Nicméně nabízíme například pro města technologii zoom-photo , která umožňuje i běžným uživatelům internetu schlédnout fotografie o velikosti několika set gigabajtů.

Jakou další podporu nabízíte realitkám při vizualizaci jejich nemovitostí?


Díky tomu, že nejsme “jen” fotografové, ale naše firma nabízí i webdesign a další aplikace a služby spojené s internetem, nabízíme nejen pro relaitní kanceláře i svůj vlastní jednoduchý publikační či redakční systém, který jednoduše umožňuje denně aktualizovat www stránky. Připravujeme i další služby a technologie pro realitní kanceláře, ale o tom snad již příště.

Text: Vladimír Iliev

Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 7

Diskuze

Článek Není prohlídka jako prohlídka zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »