REALITY NA VIRTUÁLNÍM TALÍŘI

19.7.2007 | Vladimír Iliev | Realitní trh | Komentářů 0 |

V současné době, kdy je realitní trh přesycen realitními kancelářemi a ty jsou doslova na každém kroku, je jedním z důležitých vodítek pro volbu té správné i způsob, jakým způsobem je realitka schopna prezentovat nabízené nemovitosti.

Reality a následné provozování realitní, zprostředkovatelské činnosti se přirozeně staly vzhledem ke své lukrativnosti velkým lákadlem. Není tedy divu, že jenom na území Prahy můžeme počítat na stovky nejen realitní kanceláře, ale i různé zprostředkovatele, podnikající ať už v nejmodernějších kancelářských prostorech či třeba jenom z domova od svého starého počítače. Jak ale vybrat toho pravého partnera, který poskytne ty nejlepší služby? Podle názoru odborníků to není jen výše provize, za kterou realitní kancelář nemovitost prodává, ale v poslední době i její způsob prezentace nabízených nemovitostí.

Virtuální realita šetří nervy


Schopnost realitky oslovit co nejvíce potenciálních klientů přímo souvisí s tím, jak má dobrý informační systém. Virtuální prohlídka s aktivním půdorysem je ideální řešení prezentace nemovitostí pro realitní kanceláře. Lidé si zvykli na možnost nakupovat byty, domy nebo pozemky přes internet a spoléhají na to, že se už nemusejí všichni členové domácnosti vydat na obhlídku lokality a samotného příbytku, aby si udělali hrubou představu o dané realitě. Trendem jednoznačně je, aby si zákazníci vše prošli „virtuálně“ v klidu a čase, který jim samotným vyhovuje. Byty, domy, nebytové prostory, pozemky, zkrátka nemovitosti jsou nadále bezesporu jednou z nejzásadnějších investic. Lidé prostě vyžadují, aby měli ve svém počítači možnost kdykoli si prohlédnout vybraný objekt či byt jako ve skutečnosti a volně se rozhlédnout ve všech místnostech.

Panoramatická prohlídka


Virtuální prohlídka je speciální fotografie, která zabere interiér či exteriér v maximálním zorném úhlu 360x180 stupňů. To vám ve virtuálním světě dává možnost vidět vše všechno kolem vás, nad i pod vámi. Pomocí myši, nebo klávesnice můžete „virtuální scénu“ nejen libovolně otáčet, ale také přibližovat (zoomovat) a oddalovat. K prohlížení virtuální prohlídky potřebujete mít nainstalovanou podporu Javy, nebo multimediální přehrávač QuickTime. Výhody oproti klasické fotografii jsou nesporné. Například při prodeji pozemků není fotografie částí pole pro budoucího klienta příliš informativní. Oproti tomu s použitím panoramatické virtuální fotografie získá potenciální kupec přehled nejen o poloze příjezdových komunikací, rozmístění pozemků, ale i představu o širším okolí jeho budoucího domova. Obzvláště účinné je pak propojení s pozemkovou nebo půdorysovou mapou. Tu je možné doplnit o interaktivní body nebo o efekt otáčejícího se kompasu, který vám ukazuje úhel záběru. Virtuální prohlídky je pak možné různě provázat a vytvořit tak skutečně interaktivní aplikaci, kde se například kliknutím na šipku nebo dveře se dostanete do vedlejší místnosti.

Ušetří i prodejce


Také pro prodávajícího má tento způsob prodeje své výhody. Nemusí ztrácet čas předváděním nemovitostí desítkám zájemců, kteří často nemají dostatek potřebných informací a o nabízenou nemovitost ve skutečnosti zájem nemají. Zážitek z virtuální prohlídky je velmi autentický a dává službám realitní kanceláře nový rozměr. Toto řešení šetří i klientův čas a pozornost, protože během krátké virtuální procházky se zájemce dozví více informací a zábavnější formou než čtením textu. Důležité je i to, že k zobrazení panoramatických výhledů není potřeba instalovat žádný další software. Pro Windows a MAC postačí použít běžný internetový prohlížeč a nainstalovanou podporu Javy. Virtuální prezentace ale může mít různé podoby a kvalitu. Mohou se lišit svou velikostí okna v kterém se prohlíží, zorným úhlem, který nabízí, použitou situační mapou a propojením místností.

Kvalita musí být rychlá


„Tvoříme moderní internetové prezentace, funkční ve všech moderních prohlížečích a operačních systémech. Naše stránky jsou standardně založeny na redakčním systému, který umožní klientovi jejich jednoduchou správu. Může si tak sám měnit veškeré texty. Náš redakční systém je svou jednoduchostí opravdu pro všechny a nepotřebuje žádný manuál,“ říká Jaroslav Hora z firmy Panoramas s.r.o. Dodává, že díky moderním technologiím, se dá „zoomovat“ do ohromných detailů. Firma nabízí zoom-phota s masivním rozlišením, které se běžně pohybuje od 50 do 700 megapixelů. Vše se načítá bleskurychle pomocí speciálního flash přehrávače. Ten načítá pouze tu část fotografie, na kterou se právě díváte. Tímto způsobem můžete rychle zobrazit fotografii, která má několik desítek či stovek megabajtů bez nutnosti načítat celý soubor.

Oko jako obrazovka


Společnost Panoramas jedna z mála českých firem umožňuje prohlížet naše prohlídky i v takzvané „fullscreen“ kvalitě, tedy přes celou obrazovku. Podle zkušeností klientů vás dané měřítko doslova vtáhne na zobrazované místo. Přitom takové virtuální prohlídky vypadají skvěle i na 30” monitoru s rozlišením 2560 x 1600 pixelů. Zatím nejdokonalejší fullscreenové prohlídky se zobrazují pomocí multimediálního přehrávače JAVA či QuickTime, které jsou na Internetu zdarma. „Pro použití na internetu je ale nutné tyto prezentace optimalizovat, jsme schopni virtuální prohlídku přizpůsobit i pro pomalé vytáčené připojení k internetu. Prohlídka je pak co do objemu dat jen o málo větší než klasická fotografie a to při zachování kvality obrazu. Klient je pak limitován pouze velikostí obrazu.“ uzavírá Jaroslav Hora ze společnost Panoramas s.r.o..

Text: Vladimír Iliev

Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 9

Diskuze

Článek REALITY NA VIRTUÁLNÍM TALÍŘI zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »