Realitní společnost České spořitelny poradí, jak dobře investovat do nemovitosti

2.6.2014 | Tisková zpráva | Realitní trh | Komentářů 0 |

Kromě různých druhů spoření, nákupu cenných papírů a akcií existuje další výhodná možnost ukládání peněz. Tou je koupě nemovitosti za účelem pronájmu. Tato investice může přinést dlouhodobé zhodnocení a pravidelný příjem.

Realitní společnost České spořitelny poradí, jak dobře investovat do nemovitosti - foto, Hyperbydleni.cz
  • Výběr vhodného bytu na investici má svůj čas, trpělivost přináší výhodnější nabídky
  • Aby se investice vyplatila, měla by být roční výnosnost z pronájmu vyšší než 5 %
  • Malý byt 1+kk se pronajme rychleji, ale na kratší dobu; velký 3+1 naopak
  • Zajímavější výnosy nesou malé byty
  • Rekonstrukce zvýší zájem u potencionálních nájemců

 

„Obecně lze říct, že nákup nemovitostí určených na investici představoval vždy dobrý způsob zhodnocení peněz. Tento trend v posledních letech sílí, což je dáno i tím, že v období krize ceny nemovitostí výrazně poklesly. Lidé si tuto skutečnost uvědomují a využívají současnou příznivou situaci na trhu k nákupu. Dnes více než dřív totiž musí pamatovat na zajištění na stáří a na zabezpečení dětí. A peníze vložené do nemovitosti představují dobrou možnost, jak naspořené peníze bezpečně uložit a ještě vydělat,“ uvádí Martin Němeček, předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny (RSČS).

Pokud má někdo naspořené peníze a chce je dobře zhodnotit, může nákupem a následným pronájmem bytu získat pravidelný příjem. V první řadě si však musí spočítat, zda mu pronájem přinese nějaký zisk. „Investice se vyplatí tehdy, je-li roční výnos z pronájmu alespoň 5 %. I v případě, že si klient nemůže dovolit koupit byt jen za úspory, může potřebné finance doplnit hypotékou. V tomto případě musí velmi dobře zvážit, zda mu peníze z pronájmu pokryjí splátky a ještě vygenerují zisk. S procesem výběru a koupě vhodné nemovitosti jsme klientovi připraveni pomoci a prostřednictvím České spořitelny zajistíme i výhodné podmínky pro udělení hypotéky,“ uvádí Miroslav Kovář, vedoucí týmu makléřů franšízové pobočky RSČS/Fresh Reality.

Stejně jako u jiných investicí, také v případě nemovitostí se doporučuje pohybovat se na trhu, který investor zná. Nejvhodnější je proto vybrat byt ve městě, ve kterém žije, protože má představu o cenách i žádaných lokalitách. „Klientům, kteří mají zájem o koupi bytu k dalšímu pronájmu, radíme, aby s výběrem vhodné nemovitosti nepospíchali. Realitní trh se mění každou chvílí a je zde možnost získat výborné nemovitosti za dobré ceny například od prodávajících, kteří s prodejem nemohou vyčkávat,“ radí Miroslav Kovář.

Při nákupu bytu na pronájem hraje významnou roli jeho velikost. Své výhody mají jak malé, tak ty větší. Malé byty se zpravidla pronajímají rychleji a většinou na kratší dobu. Naproti tomu větší byty, které častěji vyhledávají rodiny s dětmi, bývají pronajaty na delší dobu. Nepředpokládá se totiž, že by se častěji stěhovaly. Z pohledu výnosnosti jsou zajímavější malé byty, ale investor musí počítat s tím, že bude častěji shánět nové nájemníky a byt opravovat.

Vzhled a stav bytu hraje také významnou roli. „Pokud investujete do staršího bytu, určitě bych všem doporučil provést základní rekonstrukci. Byt nemusí být luxusní, naprosto stačí, když působí čistě a pokud možno útulně. Zvýší se o něho zájem a klient si nakonec bude moci z nájemníků vybírat,“ doplňuje Miroslav Kovář.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Realitní společnost České spořitelny poradí, jak dobře investovat do nemovitosti zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »