Koti hyacint má zkolaudované první tři budovy

3.11.2014 | Tisková zpráva | Realitní trh | Komentářů 0 |

V projektu KOTI Hyacint byly úspěšně zkolaudovány první tři budovy s označením D, E a F. Majitelé 133 nových bytů, které zde vznikly, se tak budou již brzy stěhovat do svých domovů v pražských Modřanech. Všechny budovy projektu KOTI Hyacint jsou postaveny s ohledem na kvalitní, úsporné a zdravé bydlení ve finském stylu, které přináší společnost YIT. Aktuálně je prodáno více než 60 % bytových jednotek a developer připravuje výstavbu další etapy projektu.

Koti hyacint má zkolaudované první tři budovy - foto, Hyperbydleni.cz

Bytové domy v KOTI Hyacint se vyznačují energeticky úspornými standardy. Majitelé nových bytů tak za jejich provoz zaplatí výrazně méně. „Ceny energií stále rostou. Lidé se proto čím dále více zajímají o výši nákladů na provoz bytu a chtějí z domácího rozpočtu platit co nejméně. Proto jsme již nyní postavili v projektu KOTI Hyacint budovu v tom nejúspornějším energetickém standardu. Pasivní dům F s 27 bytovými jednotkami zajišťuje ještě výraznější úspory energií i peněz,“ vysvětluje Marek Kontriš, marketingový manažer společnosti YIT Stavo. Kvalitu budovy F ověřili podle přísných, mezinárodně uznávaných kritérií Passivhaus Institutu odborníci z Centra pasivního domu. A udělili jí jako prvnímu pasivnímu bytovému domu v České republice osvědčení „Certifikovaný projekt pasivního domu“. Budova E s 36 jednotkami a budova D se 70 byty a nebytovými prostorami v přízemí patří do kategorie nízkoenergetických domů s energetickým průkazem B.

Nové bydlení ve finském stylu
V prvních třech dokončených domech vzniklo celkem 133 bytových jednotek o velikosti 1+kk až 5+kk. Ke každému bytu náleží terasa nebo balkon. Jejich velikost dosahuje až 15 m2 a podle finského vzoru jsou některé balkony zasklené. Majitelé tím získali další plnohodnotný prostor, který mohou využívat jako příjemné místo pro relaxaci. „Tak je to běžné ve Finsku, kde lidé své balkony často obkládají dřevem, aby odpočívali v útulném prostředí a měli přírodu na dotek. Dalším typickým finským prvkem, kterým je bydlení od YIT charakteristické, je sauna. Majitelé bytů se saunou tak budou moci posilovat své zdraví a imunitu přímo v pohodlí svého domova,“ říká Marek Kontriš.

V dokončených domech se nachází také sklepní kóje, kočárkárny, malé dílny pro kutily a rovněž místo pro mytí kol a kočárků. Parkování je skryto do podzemního podlaží, aby obyvatele nerušilo. V prostoru mezi domy vzniká klidová zóna se zelení a herními prvky.

Koti hyacint má zkolaudované první tři budovy, fotka

 

Zdravé a šetrné áčkové bydlení
O prospěšnosti pobytu venku na čerstvém vzduchu nikdo nepochybuje. Avšak málokdo si uvědomuje, jak důležité je vhodné prostředí také uvnitř bytu. „Abychom zajistili sobě i své rodině doma zdravé prostředí, museli bychom pravidelně a intenzivně větrat, udržovat optimální hladinu vlhkosti a kontrolovat koncentraci CO2. V naší pasivní budově F vše obstará automatický systém řízeného větrání, který do bytů neustále vhání čerstvý a zdravý vzduch. O vytápění se zase postará rekuperační jednotka, díky které majitelé významně ušetří při platbách za energie,“ dodává Marek Kontriš.

Severský design ve vzorových bytech
V KOTI Hyacint jsou otevřeny vzorové byty, jeden z nich v pasivní budově F. Zájemci se tak mohou přijít podívat, jak takové zdravé a úsporné bydlení vypadá v praxi. Na své si přijdou i milovníci severského stylu. Vzorový byt představuje vkusnou eleganci s použitím přírodních materiálů. Designérka Andrea Hylmarová tentokrát nepoužila zcela bílý základ, ale pohrála si s kontrastem běleného dřeva a ořechové dýhy. Například ložnice je laděná do hodně přírodních tónů. Podobně jako v obývacím pokoji tu hraje významnou roli hnědá barva a střídmá geometrie.

KOTI Hyacint – nové bydlení v pražských Modřanech
Nové byty v projektu KOTI Hyacint jsou určeny pro všechny zájemce o bydlení s veškerou občanskou vybaveností v sousedství, v dosahu přírody a přitom s pohodlným spojením do centra Prahy. V těsné blízkosti se nachází poliklinika, pošta, obchodní centrum, pobočky bank i restaurace, nedaleko jsou rovněž mateřská a základní škola, gymnázium i kino. Pro klidné procházky nebo sportovní vyžití stačí zamířit jen pár kroků do Modřanské rokle se spoustou zeleně nebo na blízké vltavské nábřeží s cyklostezkou.

Prodej nových bytů společnost YIT Stavo zajišťuje prostřednictvím vlastního prodejního oddělení YIT Point.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Koti hyacint má zkolaudované první tři budovy zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »