Co je monitoring realit a k čemu ho lze využít?

29.10.2015 | PR článek | Realitní trh | Komentářů 0 |

Monitoring realit je užitečný nástroj, který pomáhá zmapovat nabídky soukromých inzerentů na prodej či pronájem nemovitostí. Realitní kanceláře, makléři i jednotliví zájemci o koupi nemovitosti díky němu mají komplexní přehled v aktuální inzerci realitních serverů.

Co je monitoring realit a k čemu ho lze využít? - foto, Hyperbydleni.cz

Monitoring realit provádí program, který z velkého počtu inzertních serverů stahuje soukromé inzeráty s nabídkami nemovitostí. Pokud tedy někdo na konkrétní portál vloží například nabídku na pronájem bytu v Praze, systém inzerát automaticky stáhne a upozorní na něj realitní kancelář, která daný monitorovací systém provozuje.

Monitoring realit využívají jak realitní kanceláře a makléři, aby mohli inzerentům nabídnout své profesionální služby, tak soukromé osoby, kterým pomáhá třídit nabídky. Zájemci, kteří například hledají v kategorii reality Praha podnájem, byt ke koupi nebo kancelář k pronajmutí, nemusejí procházet několik serverů a jednotlivé inzeráty – jednoduše se zaregistrují, ve webové aplikaci nastaví filtrování nabídek a pak dostávají už jen ty, které odpovídají jejich požadavkům.

Monitorovací systém OctopusPro

Jeden z  největších monitorovacích systémů českých a slovenských realit provozuje realitní kancelář OctopusPro. Funguje již od roku 2007 a stahuje inzeráty (nejen) na pronájem a prodej nemovitostí z největšího počtu realitních portálů – přibližně z 230 online i tištěných zdrojů. Aplikace nabízí jednoduché uživatelské prostředí a řadu doplňkových služeb a funkcí pro zefektivnění třídění inzerce. Systém kontroluje inzeráty každou minutu a důsledně selektuje nové a opakující se nabídky.

Vývojáři realitní kanceláře Octopus Pro vyvíjejí mimo jiné i aplikace pro monitoring dražeb či exekucí, které patří u realitních makléřů, advokátů i hypotečních specialistů k nejlépe hodnoceným online nástrojům pro monitoring realit.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Co je monitoring realit a k čemu ho lze využít? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »