Prodáváte dům? Modrá koupelna vám s tím pomůže!

19.6.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Realitní trh | Komentářů 0 |

Domy,které měly koupelny vymalované světle modrými odstíny, se podle online databáze realitního webu Zillow prodaly v průměru o 7 100 dolarů dráže než obdobné domy srovnatelné kvality. To vedlo realitní kancelář k podrobnější analýze prodejních cen více než 32 000 domů v závislosti na zvolených barvách pro jednotlivé místnosti. A jaké jsou výsledky?

Prodáváte dům? Modrá koupelna vám s tím pomůže! - foto, Hyperbydleni.cz
Které barvy zvednou prodejní cenu?
 
Modrá barva patří mezi nejúčinnější prostředky, jak zvednout prodejní cenu domu. Funguje nejen v koupelnách, ale i v dalších místnostech interiéru. Majitelé domů s tmavě modrými jídelnami dostali o 2 400 dolarů více v porovnání s průměrnou cenou, zatímco za domy se světle modrými kuchyněmi a ložnicemi majitelé získali o 2 300 dolarů více.
 
Dobrou volbou jsou také odstíny šedé a béžové. Ty obdobně jako odstíny modré dělají prostor větší a jsou dostatečně neutrální na to, aby se zalíbily většině zájemců. Domy, v kterých převažoval elegantní mix světle šedé a béžové, se prodaly o 4 630 dolarů dráže než domy s interiéry v jiných barvách.
 
 
Rozhodující roli hrála také barva vstupních dveří. Dveře v odstínech od tmavě námořnické modři až po břidlicově šedou vydělaly svým majitelům o 2 000 dolarů více.
 
Kterým barvám se vyvarovat?

 

Ne všechny barvy mají pozitivní vliv na prodejní ceny. Například cihlově červená jídelna srazila ceny domů až o 2 600 dolarů. Stejně tak nefungovaly žluté, růžové a hnědé prostory.
 
 
Stejně tak modré odstíny nejsou vhodné úplně do všech místností – zatímco v koupelnách a ložnicích působí pozitivně, jejich užití v obývacím pokoji vedlo k poklesu ceny o 1 000 dolarů.
 
Ačkoli se zdá, že se sněhobílou nemůžete šlápnout vedle, výzkum odhalil pravý opak – takové domy se nakonec prodaly o 5 200 dolarů levněji, než se očekávalo.
 
 
Nová výmalba dokáže s prodejem domu opravdu zatočit. Právě barvy můžou podle realitních odborníků rozhodnout o úspěšnosti prodeje. Pokud se tedy chcete strefit do vkusu široké cílové skupiny zájemců, volte chladné, neutrální odstíny modré a šedé.
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Prodáváte dům? Modrá koupelna vám s tím pomůže! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »