4 levné tipy, jak navýšit cenu bytu před prodejem

23.8.2018 | Redakce | Realitní trh | Komentářů 1 |

Při prodeji bytu chceme pochopitelně co nejvíce vydělat, tedy prodat ho za co nejvyšší možnou cenu. Jak zvýšit jeho hodnotu těsně před tím, než nám přestane říkat pane? Existuje pár triků, díky nimž můžete první dojem podstatně vylepšit. A mnohdy přitom ani nemusíte investovat horentní sumy.

4 levné tipy, jak navýšit cenu bytu před prodejem - foto, Hyperbydleni.cz

Nepodceňte první dojem

Na ceně bytu se podílí celá řada faktorů. Hlavní roli sehrává lokalita, v níž se nemovitost nachází, dopravní dostupnost i občanská vybavenost. Kromě nich však existují i další prvky, díky nimž byt v očích potenciálního kupujícího vzroste. Všichni totiž chceme žít v čistém, útulném a příjemném prostředí, kde se budeme dobře cítit. A přesně tak musí byt na prodej působit hned na první dojem – jako ideální místo pro život.

Zapomeňte na nákladné rekonstrukce

Nepouštějte se do žádné nákladné rekonstrukce, před prodejem bytu se vám opravdu nevyplatí. Cena bytu se totiž nenavýší o tolik, aby se vám vynaložená investice vrátila. Nemluvě o tom, že co člověk, to jiný vkus, a tak se nová kuchyňská linka v decentních odstínech nebo koupelna ve výrazných tónech nemusí líbit všem. Mnohdy postačí třeba jenom vymalovat. Nejedná se o nic nákladného ani časově náročného, ale výsledek je nepřehlédnutelný a stojí za to.

Pusťte se do úklidu

Čím více volného prostoru, tím lépe. Snažte se, aby byt nepůsobil přeplněně, odstraňte vše, co jen zbytečně zabírá místo a vyvolává dojem nepořádku. Snažte se místnosti udržet provzdušněné a prostorné. Před prohlídkou ukliďte všechny osobní věci – i když k nim máte citový vztah, zájemce za mák nezajímají. Chce si tady totiž vytvořit svůj vlastní domov a ne vidět ten váš.

Zaměřte se na drobnosti

Svou pozornost věnujte zdánlivým drobnostem, které možná už dlouhou dobu přehlížíte. Potenciální zájemci si jich ale okamžitě všimnou. Jednat se může třeba o kapající kohoutek nebo rozbitou kliku na dveřích. Tyto detaily mohou v potenciálních kupujících vyvolat dojem, že byt není zrovna v nejlepším stavu a začnou o koupi pochybovat. Pusťte se proto rychle do oprav!

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Tomáš: když to dáte na starost...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »