Jak se zorientovat na realitním trhu

18.12.2018 | Redakce | Realitní trh | Komentářů 1 |

Chcete prodat nemovitost a nikdy jste neřešili, za jakou cenu nebo v jaké lokalitě se domy prodávají nejvíc? Využijte informace a služby realitní kanceláře a budete překvapeni, co všechno tato práce obnáší.

Jak se zorientovat na realitním trhu - foto, Hyperbydleni.cz

Není to snadné

Nemyslete si, že když se rozhodnete prodat dům svépomocí, že z vás bude od té chvíle odborník na prodej nemovitostí. Orientace na trhu se nemovitostmi může být složitá i pro realitní makléře, kteří se prodejem domů a bytů zabývají každý den. Je to dáno tím, že situace na trhu se často mění, poptávka roste nebo klesá a stejně tak je to i s nabídkou.

Současný stav

V současné době zájem o koupi nemovitosti roste, stejně tak je velké množství lidí, kteří chtějí prodat dům. V některých případech je k tomu vede stěhování, nová práce, nový partner nebo koupě nového, menšího nebo většího domu. Čím dál častěji lidé také prodávají dům, aby si koupili byt.

Kde chtějí lidé bydlet

Nejčastějším místem, kam se lidé stěhují, je okraj velkých měst. Na periférii měst je totiž zachována dostupnost při dojíždění do škol nebo do zaměstnání. Současně také není problém obstarat si nákupy. A vysoce ceněnou výhodou je klid a možnost zahrady u domu bez nutnosti řešit problém s projíždějícími auty a průmyslovou zátěží.

Jak prodat dům

Při prodeji domu nastává několik otázek, první a nejdůležitější z nich je, jak dům prodat. Využít můžete služby realitní kanceláře a nechat celý tento proces na odbornících. Ušetříte tak spoustu času a energie, kterou můžete věnovat například do zvelebování nového bydlení. Realitní kancelář dokáže stanovit reálnou cenu a odhadnout také čas, za který by se daná nemovitost mohla prodat. Mimo jiné vám poskytne cenné rady, které dokážou zvýšit exkluzivitu prodávané nemovitosti. 

Bez čeho se neobejdete

Rozhodli jste se prodat dům a přemýšlíte, co všechno k tomu budete potřebovat a co vás čeká? Myslete na to, že je zapotřebí mít kupní smlouvu, výpis z katastru nemovitostí a další potřebné doklady, které vedou k prodeji domu. Kvalitní realitní kancelář vám dokonce nabídne i právní servis, který vám ulehčí práci s dokumenty, smlouvami a doklady. Nezapomeňte, že určité doklady a dokumenty bude potřebovat také kupující. Realitní kancelář dokáže zajistit bezpečný převod větších obnosů a může převzít zodpovědnost za tyto finance, alespoň po dobu než bude celý obchod uskutečněn.

Pokud chcete dům prodat rychle, bezpečně a vyhnout se případným problémům, tak není nic lepšího než navázat spolupráci s vhodnou realitní kancelář, která vám s prodejem domu nebo bytu pomůže.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Milan: tady je to taky docela...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »