Stavební spořitelny dál bojují o klienty

9.8.2012 | Zdeněk Bubák, www.finparada.cz | Stavební spoření | Komentářů 0 |

Škrty ve vládních výdajích se dotkly i oblasti státní podpory stavebního spoření. Došlo k několika zásadním změnám, jako například k úpravě maximální výše státní podpory či zdanění připisovaných úroků. Stavební spořitelny se musely s těmito změnami vyrovnat a upravit, případně rozšířit svou nabídku produktů. S čím se tedy v současné době snaží stavební spořitelny oslovit své dosavadní i potenciální klienty?

Stavební spořitelny dál bojují o klienty - foto, Hyperbydleni.cz

Raiffeisen stavební spořitelna snížila úrokové sazby u překlenovacího úvěru

Raiffeisen stavební spořitelna snižuje od srpna úrokové sazby u překlenovacích úvěrů HYPOsplátka a HYPOsplátka plus. Úvěr HYPOsplátka je nyní dostupný od 3,6 % p.a. a úvěr HYPOsplátka plus od 3,4 % p.a. Úpravu sazby stavební spořitelna odůvodňuje aktuální situací na trhu.

Pokud hledáte nové bydlení formou koupě nebo výstavby, nebo plánujete rozsáhlejší rekonstrukci stávajícího bydlení, je pro Vás úvěr HYPOsplátka vhodný. Můžete s ním však také refinancovat své stávající hypotéční úvěry poskytnuté na pořízení domu či bytu.

Snížení úroků u PÚ RSTS Původně Nově Při splácení ze ZÚ nebo účtu RB a při pojištění
HYPOsplátka – akontace 0-10 % 4,30 % p.a. 4,00 % p.a 3,80 % p.a.
HYPOsplátka – akontace od 10 % (vč.) 4,10 % p.a. 3,80 % p.a. 3,60 % p.a.
HYPOsplátka plus* 3,90 % p.a. 3,60 % p.a. 3,40 % p.a.

 

 * zvýhodněný úvěr pro klienty s historií a v rámci EKOprogramu
Vysvětlivky: PÚ RSTS = Překlenovací úvěr u Raiffeisen stavební spořitelny

Při akontaci do 10 % můžete dosáhnout na úrok 4,0 % p.a. Při složení akontace nad 10 % (včetně) získáváte úrok od 3,8 % p.a. Pro stávající klienty a v rámci EKOprogramu je k dispozici úvěr HYPOsplátka plus s úrokem 3,6 % p.a.

Buřinka nabízí nový nezajištěný úvěr

Buřinka, neboli Stavební spořitelna České spořitelny, přišla na konci července s novým nezajištěným úvěrem s názvem „Úvěr od Buřinky“. Snaží se jím reagovat na požadavky svých klientů, kteří žádají jednoduchost a srozumitelnost produktů a rychlé vyřízení úvěru. Podpis smlouvy přijde na řadu již při první návštěvě klienta v pobočce a klient má navíc jistotu zachování výše splátky, kterou si spolu s délkou splácení úvěru může zvolit. „Úvěr od Buřinky“ můžete získat s roční úrokovou sazbou 6,35 % až do výše 800 tisíc Kč. Maximální splatnost úvěru je 18 let. Pokud si úvěr ve výši 100 tisíc korun od Buřinky vezmete, mohla by se jeho měsíční splátka pohybovat až na úrovni 855 korun. Uzavření smlouvy o stavebním spoření probíhá automaticky a je zdarma.

Peníze z úvěru může klient obdržet přímo na účet (lhůta pro doložení účelového čerpání činí 12 měsíců) nebo jsou peníze na účet posílány proti dokladům (faktury, kupní smlouva apod.). V žádosti o poskytnutí úvěru si klient může objednat službu zasílání SMS nebo e-mailu k úvěrovým účtům. Úhrada za vyřízení úvěru činí 1 % z výše úvěru (min. 1 000 Kč), měsíční poplatek za správu a vedení úvěrového účtu je 59 Kč. Mimořádné splátky jsou zpoplatněny 1 % z výše mimořádné splátky.

Stavební spořitelny začínají stále více konkurovat (nebo pomáhat) svým mateřským bankám

Ani další stavební spořitelny nezůstávají pozadu. Českomoravská stavební spořitelna (Liška) například nabízí spotřebitelské úvěry, které byly dříve doménou klasických bank, případně nebankovních poskytovatelů jako jsou Home Credit nebo Cetelem. Kromě spotřebitelských úvěrů jsou v její nabídce (pro stavební spořitelnu nestandardní) hypotéky.

Také Modrá pyramida nabízí svůj Rychloúvěr, u kterého nebudete potřebovat žádné zajištění. Můžete si vybrat i spotřebitelský úvěr nebo kreditní kartu. Mimoto si u ní můžete zřídit běžné bankovní služby, které však za ni provozuje její mateřská Komerční banka.

Autor: Zdeněk Bubák, www.finparada.cz

Pro obdobné informace o hypotékách jděte sem.

Chcete-li vyhledat úrokové sazby úvěrů stavebních spořitelen nebo si spočítat měsíční splátku, využijte kalkulačku zde.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Stavební spořitelny dál bojují o klienty zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »