Šest nejlépe úročených spořicích účtů

22.8.2012 | Zdeněk Bubák, www.finparada.cz | Stavební spoření | Komentářů 0 |

Mnoho lidí si klade otázku, kde nejlépe zúročit své peníze. Pokud nejste příliš velký odborník v investování do uměleckých předmětů, zlata nebo akcií, tak Vás budou zajímat především sazby na spořicích účtech a termínovaných vkladech. Díky zákonnému pojištění vkladů u bank a záložen, do výše ekvivalentu 100 tisíc eur, máte záruku, že o své vklady nepřijdete

Šest nejlépe úročených spořicích účtů - foto, Hyperbydleni.cz

Spořicí účty jsou pro vkladatele zajímavé tím, že z nich bez sankce můžete kdykoliv vybírat peníze podle potřeby. Přinášíme Vám proto přehled šesti nejlépe úročených spořicích účtů, které si můžete založit u českých bank nebo záložen. Jde o spořicí účty bez výpovědní lhůty. Pro umístění v žebříčku byl rozhodující získaný úrok po zaplacení daně za 1 rok vkladu ve výši 100 tisíc korun. Rozdílná výše úroku u účtů se stejnou úrokovou sazbou je způsobena frekvencí připisování úroků na účet.

1. Metropolitní spořitelní družstvo, Spořicí konto
• sazba 2,8 % p.a.
• úrok za 1 rok pro vklad 100 tisíc korun = 2 412,82 korun

Metropolitní spořitelní družstvo je záložna, která působí na českém trhu zhruba třináct let. Sídlí v Brně a má pobočky v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni, Praze a Olomouci. Záložna je aktuálně druhou největší společností v rámci sektoru. Počet klientů (členů) družstva se blíží číslu 7 000.

2. Equa bank, Spořicí účet EXTRA
• sazba 2,6 % p.a.
• úrok za 1 rok pro vklad 100 tisíc korun = 2 239,60 korun

Sazba 2,6 % u Spořicího účtu EXTRA je podmíněna tím, že z účtu v daném měsíci neproběhne odchozí platba. V opačném případě je účet úročen sazbou 1,8 % p.a. Equa bank vstoupila na trh v loňském létě poté, kdy její vlastník Equa Group Limited koupil českou Banco Popolare (20. června 2011) a změnil název banky na Equa bank. Banka se řadí s více než 12 tisíci klienty a 14 pobočkami mezi ty malé na českém trhu. Kromě nabídky běžných účtů a spoření se zaměřuje výrazně na refinancování hypoték.

3. Moravský Peněžní Ústav – spořitel. družstvo, Spořicí účet Úrok+
• sazba 2,55 % p.a.
• úrok za 1 rok pro vklad 100 tisíc korun = 2 218,07 korun

Moravský Peněžní Ústav – spořitelní družstvo byl založen v roce 1996 ve Zlíně. Nyní má 8 tisíc členů / klientů. V březnu 2008 došlo k fúzi do té doby dvou samostatných právních subjektů - Moravský Peněžní Ústav - spořitelní družstvo a Privátní Peněžní Ústav - úvěrní družstvo. Sídlo má ve Zlíně a pobočky ve Zlíně a v Praze.

4. ZUNO Bank, Spoření Plus
• sazba 2,5 % p.a.
• úrok za 1 rok pro vklad 100 tisíc korun = 2 152,55 korun

ZUNO Bank je internetovou bankou, která zahájila svou činnost v ČR loni v létě. Je to sesterská společnost Raiffeisenbank a obě patří do skupiny Raiffeisen International. Kromě běžných účtů (Účet, Účet Plus), spořicích účtů (Spoření, Spoření plus) a termínovaných vkladů (Vklad) banka nabízí i spotřebitelskou půjčku (Půjčka Plus) a kontokorentní úvěr (Rezerva). Banka má nyní 2 pobočky, tzv. Zunozóny. Obě se nacházejí v Praze. Jedna na Václavském náměstí a druhá v obchodním centru Chodov. V červenci 2012 měla banka zhruba 37 tisíc klientů.

5. AIR Bank, Spořicí účet
• sazba 2,5 % p.a.
• úrok za 1 rok pro vklad 100 tisíc korun = 2 152,55 korun

AIR Bank je další novou bankou, která zahájila činnost loni na podzim. Patří do skupiny PPF Petra Kellnera. Kromě běžných účtů (Malý tarif, Velký tarif) nabízí Spořicí účet. Banka má nyní zhruba 50 tisíc klientů. 17 poboček se nachází v Praze, Plzni, Českých Budějovicích, Liberci, Brně, Ostravě a ve Zlíně.

6. UniCredit Bank, Spořicí účet PRIMA
• sazba 2,5 % p.a.
• úrok za 1 rok pro vklad 100 tisíc korun = 2 143,97 korun

UniCredit Bank svou činnost na českém trhu zahájila 5. listopadu 2007 a je v současnosti čtvrtou největší bankou. Je nástupcem známé Živnostenské banky a HVB Bank. Banka nabízí plnou škálu produktů, např. Expresní konto, Spořicí účet PRIMA nebo PRESTO Půjčku - Sloučení úvěrů. Z hlediska počtu klientů je banku možné zařadit do pásma 100 tisíc až půl milionu klientů. Banka má zhruba 110 poboček po celé republice.

Autor: Zdeněk Bubák, www.finparada.cz

Chcete-li zhodnotit Vaše peníze a vyhledat nejvhodnější spořicí účet, využijte kalkulačku zde.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek Šest nejlépe úročených spořicích účtů zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »